«Спробуйте не допустити мою дитину на урок»: батько відмовився залишати дитину на самоізоляції

21739
25 листопада 2020 о 17:38
Директорку департаменту освіти в Києві обурив випадок в одній зі шкіл столиці.

Ситуація. У класі захворів учень. Є підтвердження на COVID-19. Клас відправлено на ізоляцію. І тут – несподіванка! У одного з учнів батько за професією адвокат. Як освічена особа та фахівець своєї справи він приводить дитину до школи зі словами: «Спробуйте не допустити на уроки! Ви порушите статті такі-то, законів таких-то».

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала директорка департаменту освіти і науки Київської міської ради Олена Фіданян.

Керівництво школи розгубилося. Що робити? Ухвалюють рішення: дитину прийняти. Алеж його однокласники вдома і дитина, навіть маючи негативний тест, може бути носієм, – пише пані Олена.

Як повідомляє директорка департаменту, саджати цю дитину в інший клас, паралельний, не можна, тому її відправили в ізолятор. До дитини прийшов психолог, бо медичного працівника у школі нема. Учню запропонували підключитися до онлайн уроків, які вже організовано для його однокласників, що в цей час перебувають вдома.

Дитина працювала в шкільному ізоляторі дистанційно два уроки. Тато регулярно телефонував та цікавився, як справи. Через два уроки він мовчки забрав дитину, – написала Олена Фіданян.

Вона обурилася такою поведінкою батька, вважає, що він так вчинив, аби продемонструвати силу своєї юридичної обізнаності.

Які закони порушив тато-адвокат? А немає закону, який карає за моральне знущання над працівниками школи. Та й взагалі, не існує мірила покарання за зневагу, – доповнила очільниця департаменту освіти і науки Києва.

Посадовиця припустила, що така поведінка батька може свідчити про один із різновидів психологічного насильства.


Вас також може зацікавити: Як досягти командної взаємодії між учителем, учнем та батьками під час дистанційки: поради експертки

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00