Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події

«Сортувати – це просто!»: пізнавальна гра для дітей

До Дня Землі команда «Всеосвіти» розробила чудову «гру-тренажер» для наших дітлахів. Тепер процес сортування відходів буде не тільки корисним, але й цікавим!

Проблема утилізації відходів – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Настав час керуватись у всіх своїх вчинках правилами екологічного гуманізму.  Щоб майбутнє було світлим та чистим, з дитинства треба починати турбуватися про наш «спільний дім».

Основна ціль цієї гри – правильно розсортувати різні види сміття у відповідні контейнери. Як ви це зробите, буде залежати від того, який варіант ви оберете. Перед початком гри вчителю, вихователю або батькам необхідно ознайомити дітей з правилами, розповісти про всі типи відходів, наголосити, що не всі вони підлягають переробці, а також про небезпечне сміття.

Вам необхідно роздрукувати та вирізати:

►кольорові контейнери;

►різні предмети-відходи.

Контейнери склеюємо. Предмети-відходи за бажанням можна заламінувати.


Перший варіант (для малюків) (За посиланням: https://vseosvita.ua/library/sortuvati-ce-prosto-piznavalna-gra-dla-doskilnat-125482.html

На столі або килимку необхідно розмістити контейнери, а посередині розкидати ті предмети, які асоціюють непотрібні речі. Дитина має посортувати відходи в різні баки з урахуванням малюнку-асоціації відповідного типу сміття. Цей варіант гри можна проводити в груповій формі, а також на швидкість. В цьому випадку кожній дитині дається окремий контейнер, який вона має заповнювати тільки тим типом відходів, який вказаний на ньому. Контейнер «Небезпечне сміття» дорослий наповнює сам, щоб дітлахи не заплутались у сортуванні.


Другий варіант (За посиланням: https://vseosvita.ua/library/sortuvati-ce-prosto-piznavalna-gra-dla-ditej-125479.html

У цьому випадку баки для сміття підписані і дитина має сама зорієнтуватися, прочитавши напис на тому чи іншому контейнері. Правила гри дуже схожі з попереднім варіантом.


Є   6 кольорових контейнерів  з різними типами відходів і   1 – з небезпечним сміттям :

«Пластик»

Сюди можна складати пляшки з-під напоїв, газованої води та соусів, баночки з-під молочних продуктів (сметани, йогуртів, сирків), поліетиленові пакети, тару (кефір, сметана), вакуумну упаковку, пляшки з-під миючих засобів, шампунів і гелів.

Не можна викидати в пластик: одноразові контейнери з магазинів і посуд, пінопластові підставки, обгортки цукерок, пляшки з-під олії, пінопласт і пінополістирол (м’які пластикові контейнери і підкладки для упаковки продуктів), зубні щітки і трубочки для пиття, пакети з-під заморожених продуктів, пластикову упаковку з-під шоколаду, макаронів і круп, поліетиленові та целофанові пакети.

«Електронні відходи»

Цей контейнер призначений для будь-яких електронних пристрої, які викинули на смітник. До електронних відходів відносять телевізори, смартфони, сонячні панелі, холодильники та багато інших побутових пристроїв.

«Органіка»

 Сюди можна класти залишки овочів, фруктів, садові відходи, траву, які згодом можуть бути компостованими.

Зверніть увагу! Деревина, що використовується для будівництва, деревне вугілля та мушлі мідій не придатні для компостування.

«Папір»

В цей контейнер можна викидати газети, журнали, зошити, офісний папір, картон  (без поліетиленової плівки на поверхні), картонні упаковки та коробки, рекламні брошури та листівки.

Не можна викидати в макулатуру: папір із самоклейною поверхнею, пачки від цигарок, фотографії, використані шпалери, чеки з магазинів, квитки на транспорт (просочені воском), одноразовий паперовий посуд (має поліетиленову плівку), все, що зроблено з переробленого паперу (серветки, паперові рушники).

«Скло»

В цей бак утилізують пляшки з-під напоїв і ліків, віконне скло, банки, бій скла.

Перероблюванню не підлягає: армоване скло, дзеркала, кришталь, кераміка, жаро- і ударостійке скло.

«Метал»

В цю категорію відносять  алюмінієві банки (від газованих напоїв), консервні банки, залізні кришки з-під скляних банок,  бляшанки (від чаю, кави, цукерок і дитячого харчування), уламки пристроїв, ножиць, ручок.

Не можна викидати в метал: аерозольні балончики, використану фольгу.

УВАГА! «Небезпечне сміття»

Сюди необхідно  покласти батарейки, акумулятори, ртутьвмісні лампи, градусники. Ці види відходів у жодному разі не можна викидати до загального сміття! Здавати тільки до спеціальних пунктів прийому!

Насолоджуйтесь процесом гри та залишайтесь разом із “Всеосвітою”.

Посилання на гру: https://vseosvita.ua/library/sortuvati-ce-prosto-piznavalna-gra-dla-ditej-125479.html


Забороняється відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом будь-яких матеріалів сайту «ВСЕОСВІТА» (логотип (знак для товарів і послуг), тексти, фото, відео, тощо) без посилання або гіперпосилання на сайт vseosvita.ua.

 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.