Сьогодні в Україні святкують День вишиванки!

У третій четвер травня українці традиційно святкують День вишиванки. В цей день прийнято одягати вишиту сорочку на роботу, навчання чи просто на прогулянку.

17 травня в Україні відзначають дуже колоритне свято – День вишиванки!
Вишита сорочка - споконвіку була українським національним символом, гордістю та автентичною ознакою. Свято Дня вишиванки зовсім молоде, але воно несе надзвичайно важливу місію – об’єднувати всіх українців та оберігати й популяризувати давні традиції їхніх предків.
Це колоритне свято виникло більше як 10 років тому, проте лише в останні роки отримало надзвичайно широке поширення в Україні та в світі загалом. Вже у 2015 р. організатори свята закликали всю Україну на знак єдності в один день одягнути свої вишиванки. Сьогодні ж, до цієї традиції приєднуються люди з понад 70 країн світу, які також хочуть відчути себе частинкою України. А цього року до свята долучилися навіть українські полярники в Антарктиді!
Доповнюючи свій повсякденний образ елементами етнічного одягу, ми створюємо новий неповторний український стиль! Кожен, мабуть, помічав, що поєднуючи свій діловий чи повсякденний образ з вишитою сорочкою, ми одразу стаємо центром загальної уваги та ловимо на собі безліч захоплених поглядів та посмішок. Можливо, це і є «генетична пам'ять», хоча не можна виключати й те, що наші предки були наділені надзвичайним смаком, а може, річ у тім, що національний одяг – це ще один спосіб показати зв'язок українців один з одним, можливість згадати славні подвиги наших предків-козаків, геніальні вірші національних поетів та ще раз зрозуміти, наскільки круто бути українцем!

Команда «Всеосвіти» щиро вітає всіх українців з цим чудовим та яскравим святом та приєднується до всеукраїнського флешмобу!

 

А наша журналістка спеціально до цього дня написала вірш!
Немов пензлик художника торкнувся пейзажів моєї країни,
Тут широкі степи й біляві хатини.
До веселих пригод кличуть велетні-гори,
Щоб замріяно глянути на місяць та зорі.
Як не любити усю цю красу,
Що у Всесвіт з собою постійно несу.
Я шаную традиції, що віками незмінні,
Дістались від предків ці скарби безцінні,
Солов’їна пісня й милозвучна мова,
Чаруюча материнська колискова.
Я вдягну вишиванку і гордо скажу,
В найкращій країні з країн я живу! (Хшанович Катерина)

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.