Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
3492
7 травня 2019 о 15:25
pdf Роздрукувати

Скажи «НІ» повітряним кулькам!

Вінницькі школярі приватної гімназії «Аіст» звернулись до громадськості із закликом відмовитись від запуску «гарного сміття» в повітря.

Свідомі школярі з Вінниці організували флешмоб #дульки_кулькам, який закликає відмовитися від святкових кульок, конфетті, китайських ліхтариків, адже це пряма загроза для тварин та екологічно шкідливе сміття.

Звірі часто заплутуються у таких «наслідках святкування», ба більше, навіть їх їдять. Звісно ж, офіційної статистики смертності тварин від наших «святкових» відходів немає, але усі ми здатні зрозуміти масштаби цієї проблеми, згадавши скільки особисто ви випускали у повітря кульок за своє життя.

В часи, коли про природу дбають менше, ніж про захопливі видовища, ми вирішили спробувати відновити баланс і запропонувати всім бажаючим, замість продукування «гарного сміття», посадити деревце, яке стане частиною циклу життя ще на довгі роки, а не принесе радість на кілька хвилин, – 

Українські школярі пояснюють, що запуск кульок – це красиво, однак ніхто не думає про те, куди уся ця святкова атрибутика потрапляє і що відбувається потім. Саме тому гімназисти кинули виклик іншим навчальним закладам, пропонуючи замість повітряних кульок, китайських ліхтариків чи конфеті, впродовж травня посадити бодай декілька дерев та передати естафету іншим навчальним закладам.

Для того, щоб додати вашому святу барв, пропонуємо декілька екологічно безпечних альтернатив, запропонованих громадською організацією «Balloons Blow», яка поширює інформацію про небезпеку повітряних куль:

  •  Паперові помпони 
    Вони вражають своїми яскравими кольорами, до того ж, їх виготовляють з паперу, який досить легко перероблюється та швидко розкладається;
  •  Гірлянди 
    Чудовий спосіб прикрасити локацію вечірки або залу святкування – це гірлянди! Вони гарні, барвисті і (що не менш важливо) багаторазові. Їх можна зробити своїми руками з паперу або тканини;
  •  Барабани 
    Використання ударних інструментів для святкування допоможе уникнути відходів. Окрім того, відбивання такту об'єднує людей, єднає їх і створює відчуття спільності.

Долучайтесь до шкіл, які показують свою любов нашій землі реальними вчинками.
Відео школярів (з Youtube-каналу light bulb):

Нагадаємо, що на сайті «Всеосвіти» проходить конкурс «Екологічна грамотність»! А це значить, що на вас чекають цікаві завдання, яскраві нагороди, призи та радість добрих справ!

Розвивайте екологічну грамотність дітей, плекайте вміння уважно ставитися до потреб наших менших братів, прищеплюйте відповідальність за життя тварин! І усе це можливо тільки разом зі «Всеосвітою». Детальніше про конкурс – за посиланням: https://vseosvita.ua/olympiad/s5/index

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.