Скасувати ДПА для 11-х класів – значить мати здоровий глузд, – директорка

Директорка столичної гімназії вважає, що дорослі зверхньо ставляться до психологічних переживань випускників.

У світлі останніх подій все більше українських освітян вважає, що необхідно скасувати ДПА для 11-х класів. Прихильники такої позиції вважають доцільним залишити лише ЗНО для вступу у заклади вищої освіти. Нещодавно ми писали про те, що Ірина Чернілевська, директорка столичної гімназії №179, підтримала необхідність скасувати ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Однією з причин для такого рішення, на її думку, є те, що вчителі не стоять в черзі на участь у ЗНО, адже ця справа нервова, відповідальна, а оплачується дуже скромно.

На своїй сторінці у фейсбуці пані Чернілевська навела ще один важливий аргумент на користь скасування державної підсумкової атестації для 11-х класів – це випускники.

Цьогорічні випускники – це наші діти, чи діти ворогів? Ми, дорослі люди, всі відчуваємо вплив пандемії. Більшість з нас прощались зі школою на святі Останнього дзвоника, отримували атестати (зараз свідоцтва про повну середню освіту). Звичайно, у кожного це було зі своїми власними емоціями, переживаннями, і, може, щось сьогодні виглядає смішним, неважливим… Але що відрізняє нас, дорослих, від випускників? Емоція, досвід, очікування, їхня юність!

Ірина Чернілевська зазначила, що світова пандемія змінила світ і людей, у когось забрала роботу, а у когось – життя. На тлі глобальних світових проблем дорослі досить зверхньо ставляться до психологічних переживань випускників. А їм сьогодні складніше в рази. Скільки випускників бажали й мріяли володіти своїм часом – не ходити до школи, сконцентруватись на 3-4 предметах ЗНО. Мрія, зрештою, збулась, і тут багато хто з випускників розгубився, адже втратив часові орієнтири.

ЗНО буде, але коли? Школа, очікуване свідоцтво, мрії про вальс, про випускний… Хтось скаже, що це все дурня – і матиме рацію, але тільки з висоти свого віку. МОН не хоче слухати всю цю дурню, переживання і зітхання, він керується вищими ідеалами й принципами. Я ж – за своє, за дітей, за здоровий глузд і за безпеку.

Директорка розповіла про те, що дістала книгу видачі атестатів за минулі роки й порахувала середній бал, який виші мають право враховувати на рівні до 10%. Всього в атестатах за 2018/2019 рік випускники столичної гімназії мали 23 річні оцінки й 3 оцінки ДПА, яке проходило у формі ЗНО.

Результати: випускник Володимир мав середній бал атестату 8.4 з урахуванням всіх 26 оцінок. Без ДПА, за 23 річні оцінки 8,38. Випускниця Вікторія мала середній бал атестату 10,4, а без ДПА – 10,4. Випускниця Настя мала середній бал 6,5, а без ДПА 6,4. І ці приклади можна продовжувати.

На думку пані Чернілевської, доцільно було б видати дітям свідоцтва у червні – це не лише згармонізує освітній процес, а й суттєво допоможе випускникам. Вони зможуть зосередитись на повторенні матеріалу, складанні ЗНО і вступі до закладів вищої освіти.

І, як свідчить статистика, на пункти ЗНО прийде на 20% менше абітурієнтів. Це в умовах пандемії так важливо! Хіба тут немає здорового глузду? Я – за аргументований діалог і за пошук рішень в умовах нестандартних ситуацій.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Ризики проведення ЗНО в умовах пандемії: хто захистить вчителів?

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
0
міс.
2
6
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!