Школярку-екоактивістку Ґрету Тунберґ удруге номінували на Нобелівську премію миру

Ґрета визнала, що її Skolstrejk för klimatet – школярський страйк заради клімату – привернула величезну увагу всього світу, однак усе ще не призвела до кардинальних змін

Всі знають 17-річну екоактивістку зі Швеції, яка два роки тому після масових лісових пожеж у країні почала пропускати школу щоп’ятниці та виходити на мітинг протест під будівлю шведського парламенту. Згодом до дівчини приєднались інші підлітки, а її рух FridaysForFuture знайшов прихильників у всьому світі. 

Два законодавці у Швеції висунули шведську активістку з питань клімату Ґрету Тунберґ на Нобелівську премію миру за 2020 рік. Єнс Холм та Хакан Свеннелінґ заявили в понеділок 3 лютого, що пані Тунберґ «наполегливо працювала над тим, щоб політики відкрили очі на кліматичну кризу», а також «заходи щодо скорочення викидів та дотримання Паризької угоди є актом встановлення миру».

Як відомо, Ґрету номінували на Нобелівську премію миру минулого року, однак дівчина не отримала нагороди. Водночас авторитетний журнал Time назвав активістку «Людиною року». 

Я продовжувала думати про цю проблему і я задавала собі запитання «Яким буде моє майбутнє?». Я впала в депресію і перестала відвідувати школу, – розповіла Ґрета.

Минулого року популярним стало відео з промовою Тунберґ під час кліматичного саміту ООН у Нью-Йорку. У ній вона звинуватила світових лідерів у тому, що вони не вживають необхідних заходів, щоб запобігти кліматичній кризі на планеті.

Нагадаємо, що спричинені зміною клімату катастрофи стають основними причинами для появи внутрішніх переселенців у світі. Щороку через це 20 млн людей шукають нового притулку. 

Є різниця між тим, щоб бути почутими, та тим, щоб призвести до чогось. Я не та людина, яка має скаржитися на те, що її не почули. Мене постійно чують. Але наука та голос молоді не в центрі розмови, – додала Ґрета.

 

Джерело: https://vse.ee/bpt

Читайте також: 

16-річна школярка номінована на Нобелівську премію миру

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
7
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!