Шкільні нетбуки як сплата кредиту: на Сумщині вчителька здала до ломбарду учнівські ґаджети

Зникнення техніки кваліфікували як розтрату майна на понад 83 000 гривень.

Техніка надійшла до Голубівської загальноосвітньої школи влітку 2018 року, за програмою #НУШ. Першачки встигли потримати їх у руках, але повноцінно не користувалися, адже у закладі були проблеми зі швидкісним інтернетом. А коли він з’явився, не дорахувалися вже ґаджетів.

Ми провели інвентаризацію матеріальних засобів. Виявилося, що зникло 12 нетбуків, закуплених на кошти держави, – розповів Леонід Садовий, директор школи.

Відповідальність за ґаджети несла вчителька початкових класів, педагогиня з 20-річним стажем. Після розголосу зізналася, що поцупила їх, а виносити почала ще з літа. За один нетбук у ломбарді давали 3 000 гривень. Жодних підозр така «колекція» у кредитній установі не викликала.

Педагогиня встигла заробити 36 000 гривень. Після скандального викриття жінка намагалася повернути ґаджети до школи, але в ломбарді їх вже не було, тож вчительці за власні кошти довелося купити нову техніку. Щойно нетбуки знову опинилися у закладі, педагогиня відразу звільнилася.  

Скандал неабияк наполохав колег педагога. Тепер вся техніка знаходиться під замком. Розслідуванням крадіжки зайнялися у поліції, а зникнення нетбуків кваліфікували як розтрату майна на понад 83 000 гривень.

Попри те, що вчителька вже повернула ґаджети і тим самим відшкодувала завдані збитки, це не звільняє її від кримінальної відповідальності – їй загрожує до 4 років позбавлення волі. Проте це вже буде вирішувати суд. Як пояснила жінка, гроші їй були потрібні на погашення кредиту, – зазначила Ельвіра Біганова, речниця ГУНП у Сумській області.

Джерело: ТСН

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!