Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

27 лютого 12:45
18 3

Сертифікація педагогічних працівників: листи-виклики в кабінетах учасників

В особистих кабінетах учителів, які зареєструвалися для участі в сертифікації, з’явилися листи-виклики. Вони містять інформацію про адресу пункту проведення незалежного тестування, а також дату та час його проходження. До 2026 року процес сертифікації може повністю замінити атестацію для всіх педагогічних працівників.

Сьогодні, 27 лютого, для вчителів початкових класів, математики та української мови і літератури, у кабінетах учасника сертифікації з'явилися листи-виклики. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Світлина з сайту УЦОЯО

Лист-виклик містить інформацію про адресу пункту проведення незалежного тестування, а також дату та час проходження відповідної процедури. Радимо учасникам сертифікації завчасно видрукувати цей документ, адже він обов’язковий для допуску до пункту тестування. Додатково застерігаємо від поширення інформації про місця проведення тестування, — йдеться у прес-релізі.

Щоб охопити всі регіони України, МОН наказом № 1464 було визначено максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів).

Вчителю це дає перш за все 20% надбавки до окладу. Сертифікація є заміною атестації. Вчитель, який пройшов сертифікацію, йому автоматично зараховується категорія і звання, — пояснюють в МОН.

Перший етап сертифікації — це незалежне тестування фахових знань та вмінь. Його вчителі початкових класів, математики та української мови і літератури проходитимуть 9 березня. Початок іспиту — об 11:00. Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації має пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та лист-виклик.

Всеосвіта звертає увагу, що зміст тестів незалежного тестування в межах сертифікації визначений відповідними програмами. Орієнтовний розподіл завдань за розділами, підрозділами програм, а також схеми нарахування балів за виконання тестових завдань було раніше затверджено наказами Українського центру оцінювання якості освіти.

Тести укладено українською мовою. Вони містять по 90 завдань для вчителів початкової школи, учителів української мови і літератури та 75 завдань для вчителів математики. На виконання всіх завдань відведено 180 хвилин, — пояснюють в УЦОЯО.

Цьогоріч пройти сертифікацію матимуть змогу чотири категорії учасників, а саме вчителі початкових класів, математики, української мови і літератури, а також учителі історії та громадянських дисциплін. Успішно пройшли реєстрацію для участі в сертифікації:

  • 1423 вчителі початкових класів;

  • 506 учителів математики;

  • 592 вчителі української мови і літератури;

  • 463 вчителі історії та громадянських дисциплін.

Загалом листи-виклики надіслано 2521 учаснику зазначених категорій. Листи-виклики з інформацією про адреси пунктів тестування для цієї категорії учасників сертифікації 2024 року з’являться в їхніх кабінетах учасника сертифікації 30 серпня. А незалежне тестування фахових знань та вмінь вони проходитимуть 14 вересня.

Всеосвіта нагадує, що відповідно до статті 51 Закону України «Про освіту» сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. До 2026 року процес сертифікації має повністю замінити атестацію для всіх педагогічних працівників. Окрім того, ті учителі, хто успішно пройде сертифікацію, отримуватимуть доплату в розмірі 20% до посадового окладу протягом строку дії сертифіката. Таким чином, доплати працюватимуть 3 роки, до наступної сертифікації.