Статті
3774
26 липня 18:03

Секрети успішного навчання на кожен день: пам’ятка для учнів, які невпевнено себе почувають у школі

Корисні поради, що допоможуть налагодити взаємини в колективі та ефективно навчатися.

Скоро розпочнеться навчальний рік: хтось повернеться за парти, хтось сяде за них уперше, а дехто змінив школу і переймається, як налагодити стосунки з новим класом. Що порадити дитині, яка невпевнено почуває себе в класному колективі? Ми підготували пам’ятку для учнів з нескладними правилами, що допоможуть налагодити взаємини в колективі та ефективно навчатися.

Колектив:

  • Будь привітним, компанійським, щедрим. Знання етикету, гарні манери, дотримання правил культурного спілкування ніколи не зашкодять тобі. 

  • Не конфліктуй, не втручайся у суперечки, не провокуй інших на агресію. Звісно, лише цього замало для уникнення неприємних ситуацій в колективі, адже в класі всі діти різні (кожен має свій характер та погляди на певну ситуацію). Якщо виникає конфлікт, не соромся звернутися за допомогою до вчителя. Краще попередити неприємний життєвий момент завчасно.

  • Щиро допомагай іншим. Нехай ця звичка супроводжує тебе в усіх життєвих сферах. Навчись робити приємне своєму оточенню не чекаючи зворотної подяки, і ти будеш вражений від кількості приємних моментів, які відбуватимуться з тобою кожного дня!

Навчання:

  • Урок – це найважливіший момент освітнього процесу. Якщо хочеш запам’ятати максимальну кількість матеріалу, необхідно лише одне: уважно слухати вчителя і не відвертатися. Поговорити з друзями, подивитись у вікно на лапатий сніг можна і на перерві.

  • Під час навчання постійно роби нотатки, замальовки, записи того, що тобі здається найголовнішим. Спочатку буде складно згадати, що ж там «закодовано», але з часом це вміння буде тобі все більше допомагати. (Я постійно прошу учнів носити чернетки. Коли я пояснюю домашнє завдання, кмітливі учні з дошки фіксують собі мої поради. Деякі встигають за перерву розв’язати й принести на перевірку свій блокнот.)

  • Залюбки виходь до дошки, підіймай руку з бажанням дати відповідь навіть тоді, коли не зовсім впевнений у правильності своїх міркувань. Така ініціативність продемонструє вчителю твою готовність до навчання, роботу на уроці, хід міркувань. У педагога з’явиться можливість підкорегувати  помилки та пояснити незрозуміле саме тобі.

  • Коли працюєш у парі, групі, не чекай, поки хтось виконає завдання першим і всім зарахується результат. Будь творчим, креативним, генеруй ідеї та пропонуй своє бачення ситуації іншим дітям. З допомогою перемог і поразок ти будеш набувати впевненості та віри у свої сили.

  • Спробуй ставити перед собою невеличкі цілі та досягати їх,  з часом збільшуй до себе вимоги та радій досягненням. Намагайся дізнатись більше ніж від тебе вимагає шкільна програма, тоді ти станеш цікавим співрозмовником не лише для друзів, але і для вчителів. Не залишай розпочату справу незакінченою.

  • Завжди намагайся все доводити до кінця, як би важко це не було. Згодом ти зрозумієш, що маєш міцний характер, та можливі труднощі не будуть викликати паніку чи стрес.

А також, дотримуйся режиму дня. Це допоможе систематизувати твою роботу та відпочинок. Не забувай про спорт та прогулянки на свіжому повітрі. Вони допоможуть мати міцне здоров’я та гарний настрій. Пам’ятай про відому з дитинства фразу «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні»

Та як би там не склалось життя, завжди пам’ятай, що найважливіше почесне звання – це просто бути гарною Людиною. 

Вас також може зацікавити такий матеріали: Як одягнути дитину зручно: практичні поради

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.