Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

26 січня 13:45
10 0

СБУ закликає українців пильнувати: ворог готується до масштабної хвилі ІПСО

За повідомленням Служби безпеки України найближчим часом буде поширено великий обсяг дезінформації на території нашої країни.

Правоохоронці попереджають, що цілеспрямована інформаційно-психологічна операція (ІПСО) буде здійснена за допомогою вірусної email-розсилки. 

Як може діяти ІПСО?

ІПСО — це певні навмисні дії з поширення інформації на іноземну аудиторію задля досягнення конкретної цілі, впливу на емоції, критичне мислення, почуття та дії цільової групи людей. Абревіатура розшифровується як спеціальна інформаційно-психологічна операція, що проводяться в рамках психологічної війни.

Попередньо відомо, що російські хакери вже зламали велику кількість електронних скриньок українців, у тому числі отримали доступ до пошти приватних компаній та навіть представників органів державної влади. Пресслужба СБУ вказує:

Ворог ще раз намагається дестабілізувати ситуацію всередині нашої країни. СБУ вже заблокувала частину адрес, з яких здійснюється вказана розсилка, та закликає українців не реагувати на повідомлення такого типу.

У спам-розсилці московити будуть пропонувати співпрацю з країною-агресоркою за винагороду. Таким способом росіяни вкотре намагатимуться поляризувати українське суспільство, сіятимуть паніку та поширюватимуть песимістичні прогнози всередині нашої держави.

Станом на сьогодні працівникам Служби безпеки України вже вдалось заблокувати третину підозрілих адрес, з яких було попередньо розіслано повідомлення ІПСО. Працівники СБУ нагадали:

За передавання інформації про ЗСУ, обʼєкти критичної інфраструктури та будь-який інший різновид співпраці з ворогом передбачена кримінальна відповідальність. Також подібні злочини можуть класифікуватися як державна зрада.

Спеціалісти з кібербезпеки радять не реагувати на підозрілі повідомлення у своїй електронній поштовій скриньці. Також не варто писати щось у відповідь та, по можливості, побачивши підозрілу тему вхідного повідомлення одразу відмічати лист, як спам.

Як можна вберегтися від дії ворожої ІПСО?

  • Не вірте анонімним, а тим паче дискредитованим московитським джерелам, які висловлюють нарікання на дії Президента України, ЗСУ або Генштаб.

  • Перегляньте доцільність використання будь-якої інформації зі спільнот в соцмережах та популярних месенджерах (видаліть підписку на неперевірені Telegram-канали, підозрілі групи у Viber, WhatsApp та сторінки у Facebook).

  • Якщо хочете поширити якусь інформацію, то обов’язково перевірте її першоджерело.

  • Варто утриматись від поширення неофіційної інформації (особливо такої, що містить маніпулятивні заклики "про це потрібно знати усім!", а також такої, що обіцяє "розкрити всю правду").

  • Критично споживайте всі повідомлення з навколишнього інфопростору.

  • В разі виникнення підозр щодо правдивості новин у ЗМІ, користуйтеся ботом для перевірки сумнівної інформації.