і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Самі знімаємо кіно: як зробити проморолик про книгу зі шкільної програми

Читати книжки може здатися трохи нудним сучасним школярам. Захопитися опановуванням шкільної програми – і не тільки з літератури – допоможуть буктрейлери.

Педагоги знають: щоб захопити школярів навчанням, треба надати їм свободу і можливість використовувати свої таланти і вміння та найновіші досягнення техніки. Тоді вони підходять до виконання завдання із захопленням і творчо. Ідея зняти майже справжнє кіно та одночасно вивчати найкращі літературні твори, можливо, сподобається учням середніх та старших класів. А ще навчіть їх працювати у команді та розуміти один одного. Підкажіть їм зробити буктрейлер – проморолик про книгу або на завдану тему. Вивчати літературу зі шкільної програми можна по-сучасному, чи не так? Однокласники будуть вдячні за допомогу у цьому авторам проморолику.

Що таке буктрейлер?

Буктрейлер — це рекламний ролик про книгу, у якому викладено найцікавіші фрагменти сюжету. Він інтригує глядача та викликає бажання прочитати повну версію тексту. Сучасна відеотехніка дозволяє візуалізувати зміст книги у вигляді трейлера фільму, або набору слайдів з ілюстраціями та окремими цікавими фактами про твір.

Головне завдання буктрейлера — не стільки розкрити зміст книги, скільки викликати сильні емоції і зацікавлення до її прочитання. Для цього потрібен захоплюючий сценарій, вдало підібраний музичний супровід та вражаючі спецефекти. Пропонуємо за приклад проект Даші Левіної – буктрейлер за мотивами драми «Лісова пісня» Лесі Українки.

Як втілити ідею?

Працюючи над буктрейлером, хлопцям і дівчатам доведеться спробувати себе у ролі сценаристів, режисерів, акторів та операторів. Причому міні-фільм можна робити не тільки про книгу, яку треба прочитати обов'язково, а й про свій улюблений твір, модний бестселер. Завдання можна ускладнити та проілюструвати на відео навчальний матеріал з будь-якої дисципліни. Наприклад: для уроків історії «оживити» якийсь історичний період та зобразити, припустимо, життя фараонів.  Вчителю географії, напевне, сподобається буктрейлер про відкриття чи дослідження певної частини світу, острова або країни. Так само можна знайти ідею для міні-фільму у підручнику з хімії, біології, чи математики. Треба відібрати цікаві факти та продумати, як їх викласти. Знімати можна самим – для цього достатньо буде смартфону. Або використовувати знайдені в Інтернеті відео, світлини, зображення або графіки. Ось як учні 11-го класу «екранізували» роман «Анна Кареніна» Льва Толстого.

План створення буктрейлера

План роботи над промороликом повинен детально прописувати кожен етап. У ньому також необхідно вказати, хто з учасників творчої групи що робить і за що відповідає.

Вибір книги. Спочатку оберіть книгу, з якої буде зроблений буктрейлер, або тему з підручника.

Розробка сценарію. Продумайте сюжет, і, якщо потрібно, напишіть текст. Сценарій повинен бути таким, щоб обов'язково «чіпляв» глядача та викликав бажання дивитися далі. Готовий фільм розраховуйте не більше трьох хвилин, бо саме такий проміжок часу можливо  утримувати увагу людини до конкретної теми або питання.  

Збір матеріалу. Творчій групі необхідно ретельно підібрати фото, тексти, малюнки і музичні треки. Від цих візуальних та звукових засобів залежить успіх міні-фільму.

Підготовка до зйомки і створення відеозаписів. Якщо це передбачено сценарієм, доберіть костюми для героїв треку, знайдіть локацію та продумайте інтер’єр для кожного фрагменту. Пам'ятайте, що запис окремих сцен може відбуватися у кілька дублів.

Озвучення тексту. Якщо ви розраховуєте на самостійне озвучення свого твору, використовуйте спеціальну програму. Наприклад, Ashampoo Music Studio 2018 — зручний безкоштовний редактор для нескладної обробки звуку з приємним інтерфейсом.

Вибір програми для відеомонтажу та монтаж. Початківцям радимо скачати програму Windows Movie Maker. Вона проста у використанні, але досить функціональна.

Посилання на Освіторія Медіа: https://osvitoria.media

544
08.04.2019 16:30:10

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти