Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

12 травня 2020 о 17:11

Садочки можуть запрацювати влітку – Любомира Мандзій

Про ЗНО, дитячі садочки та вступ у перший клас розповіла т.в.о. Міністра освіти Любомира Мандзій.
Оголошення:

Очільниця МОН розповіла в ефірі телеканалу Україна 24 про те, як і коли завершиться навчальний рік у школах.

У школах навчання триватиме до кінця травня, як передбачено термінами навчального року, але ми розуміємо, що воно проходитиме тільки з використанням дистанційних технологій. Що ж до дошкільних навчальних закладів, тут немає поняття закінчення навчального року, так що вони можуть і будуть працювати влітку з урахуванням епідеміологічної ситуації, — сказала вона.

Мандзій додала, що для вступу в перший клас школи повинні самі оприлюднити терміни та правила подачі документів. Найчастіше це онлайн-реєстрація або електронна пошта, а особисто можна буде віднести документи після закінчення карантину. Конкурсу для вступу до першого класу не передбачено, підкреслила вона.

Також вона розповіла, що найближчим часом буде оприлюднено алгоритм дій, які мають бути для того, аби забезпечити безпеку під час проведення ЗНО.

Плануємо провести ЗНО з 25 червня до 17 липня. Перед цим, 15-17 числа, ми повинні провести пробне тестування. Щоб це було безпечно, ми працюємо над алгоритмом, який повинен схвалити державний санітарний лікар — сказала вона.

Також Мандзій розповіла, що дати прийняття до вищих навчальних закладів були змінені. Самі виші повинні скоро опублікувати умови та терміни на своїх сайтах. Відстрочена подача документів, це буде відбуватися в серпні. Сама процедура вступу не змінилася.

Що до випускників з тимчасово окупованих територій, вони втупають за іншою процедурою. Тільки окремі категорії за бажанням можуть пройти ЗНО, — сказала вона.

Вас також може зацікавити: Дитячі садочки повинні відкритися: депутати підписали звернення до прем’єр-міністра