Robotika 2018: в столиці відбувся найбільший STEM- фестиваль в Україні

12-13 травня в Києві відбувся X ювілейний Всеукраїнський фестиваль Robotika 2018. Програма заходу була настільки насиченою, що кожний знайшов "заняття для душі".

12-13 травня в Україні відбувся X ювілейний Всеукраїнський фестиваль Robotika 2018. Це найбільший STEM- фестиваль в Україні. На одній території відвідувачам та гостям заходу пропонувалось багато цікавих розваг: майстер-класи, квести, флеш-моби, виступи творчих колективів, наукове шоу від «Експериментаніум», а також безліч розваг на вулиці, зокрема, діти та дорослі мали змогу долучитися до будівництва ракети Falcon 9 із кубиків Lego. Всі ці події відбувались на території ВДНГ.

У першому павільйоні пройшла Всеукраїнська олімпіада з робототехніки (7-9 років). Варто відмітити, що учасники чекали на цю подію майже рік. Участь у змаганнях національного відбіркового турніру брали діти та студенти. Спочатку пройшла реєстрація команд та розміщення їх у зоні змагань. Учасники презентували своїх роботів. Якщо ознайомитись із правилами участі у WRO, то роботи мають бути побудовані з використанням лише деталей конструкторів LEGO. Програмне забезпечення, що дозволено для використання обмежується трьома середовищами програмування: ROBOLAB, LEGO MINDSTORMS NXT software, LEGO MINDSTORMS EV3 software. А також відвідувачі та гості фестивалю мали змогу відвідати науковий ярмарок «Алея стартапів». Учасники демонстрували авторські розробки, які вирішують проблеми аграрного сектору.

Ввечері відбулось нагородження учасників олімпіади на Головній сцені. У другому Павільйоні відбувся Дитячий Архітектурний фестиваль. Цього року була обрана «Морська тема». Понад 400 учасників з 150 закладів освіти презентували проекти, що створені з деталей конструктора LEGO. Відвідувачі та гості фестивалю мали змогу подивитися інсталяцію «Підводний світ», взяти участь у майстер-класі з методик ігрового навчання, подивитись наукове шоу від «Весела наука», а для батьків представники The LEGO Foundation підготували тренінг.

У третьому павільйоні пройшла Всеукраїнська олімпіада з робототехніки. Учасники презентували своїх роботів, які виконували пробні заїзди  та уникали перешкоди. Другий день фестивалю подарував гостям та відвідувачам порцію приємного настрою.

У першому павільйоні можна було подивитись змагання Роботів-Сумо. Це боротьба двох роботів, які намагаються виштовхнути один одного за межі рингу. Також пройшли Змагання Слалом – завдання полягає у тому, що робот має якнайшвидше проїхати по заданій траєкторії, що позначена чорною лінією. Робот має керуватися лише програмою. У третьому павільйоні пройшла Всеукраїнська олімпіада з робототехніки (9-18 років).

Окрім того, діти мали змогу покерувати роботами за допомогою програми на планшеті, пограти в гонки, у футбол, привітатись та зробити фото з популярними героями фільму «Зоряні війни». Наприкінці вечора на Головній сцені оголошували результати та нагороджували переможців. Учасники отримали нагороди, кубки та набір робототехніки LEGO. Переможці представлятимуть Україну на World Robot Olympiad (WRO), яка пройде в Таїланді у листопаді 2018р.

Загалом, фестиваль об’єднав неймовірну кількість людей. Усі, кому подобається робототехніка, інженерія, наука, технології, програмування не могли бути осторонь такої визначної події. Після проведення таких масштабних заходів відразу змінюється ставлення до робототехніки, інженерії та освіти в цілому. Робот – це не лише іграшка для дитини, але й можливість навчатися та розвиватися.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.