РНБО планує вчити школярів бути військовими водіями, зв'язківцями, ремонтниками

Заступник секретаря РНБО, герой АТО генерал-майор Сергій Кривонос роз’яснив, що входить в освітній вимір розробленої ним програми довійськової підготовки населення.

Постанову про розробку так званої «програми п'яти кроків» протидії можливому вторгненню військ РФ в Україну було затверджено указом президента П.Порошенка №200 від 7 травня 2019 року. Це відбулося в період, коли В.Зеленський уже був обраним, але ще не інаугурованим президентом.

Програма мала включати такі 5 кроків:

  • Довійськова підготовка населення.
  • Військове виховання молоді.
  • Інформаційна протидія РФ.
  • Територіальна оборона у разі вторгнення російських військ.
  • Організація руху опору в разі окупації російськими військами і колаборантними їм громадянами України.

Відповідальним за підготовку програми був призначений заступник голови РНБО, ексзаступник командувача Сил Спеціальних операцій ЗСУ генерал-майор Сергій Кривонос. На підготовку програми відводилося півроку – до 7 листопада 2019 року.

Саме через півроку генерал-майор Кривонос (він залишився на названій посаді) повідомив наступне:

Школярі старших класів опановуватимуть спеціальності подвійного призначення – ставатимуть зв'язківцями, водіями, ремонтниками. Те, що може стати в нагоді і в мирний, і у воєнний час.

Головне завдання – це підготувати нашу молодь. Президент розуміє масштаби проблем і загроз і підтримує ідею створення територіальної оборони.

Джерело: apostrophe.ua

Фото: mil.in.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.