! В а ж л и в о

Рівень фінансової грамотності в Україні зросте: МОН підписало Меморандум з Visa

Компанія Visa допоможе розвинути компетенції фінграмоти не лише в учнівської молоді, а й у вчителів – зокрема й тих, які працюють у межах Нової української школи.

Компанія Visa підписала Меморандум з Міністерством освіти і науки України з метою підвищити фінансову грамотність та розвинути підприємливість в українських закладах освіти.   

Зокрема, сторони планують спільно готувати, вдосконалювати та впроваджувати освітні програми для учнів і вчителів у школах, для педпрацівників та студентів у педагогічних вишах. Також передбачається проведення заходів для студентів та викладачів, підготовка матеріалів для закладів освіти тощо.

Важливо, що наша співпраця передбачає розвиток компетенцій не лише в учнівської молоді, а й у вчителів – зокрема й тих, які працюють у межах Нової української школи. Це допоможе в подальшому сформувати наскрізні компетенції учнів щодо підприємливості та фінансової грамотності. Ресурс, який дає наша співпраця з Visa, повністю спрямований на отримання позитивного соціального ефекту, – підкреслив заступник Міністерки освіти і науки Вадим Карандій.

Першим спільним процесом стане участь Visa у розробці онлайн-компоненту курсу для вчителів про компетентнісний підхід в освіті. Курс розробляється для керівників шкіл та педагогів Нової української школи – як вчителів початкових класів, так і вчителів-предметників.

В основу курсу, розробленого за фінансової та організаційної підтримки Європейського фонду освіти, покладено  три європейські рамки компетентностей: 

 ♦  Європейську рамку компетентності підприємливості (EntreComp),

 ♦  Європейську рамку цифрової компетентності громадян 2.1 (DigComp 2.1),

 ♦  Рамку компетентностей для демократичної культури Ради Європи (RF CDC).

Ми високо цінуємо можливість підтримати зусилля МОН, спрямовані на подальше сприяння розвитку підприємливості та фінансової грамотності в Україні. Цей Меморандум про взаєморозуміння відображає наше спільне бачення дій, які слід вжити для забезпечення зростання фінансової грамотності та фінансової інклюзії громадян України, – розповіла Віра Платонова, старша віце-президентка і директорка регіонального розвитку підрозділу компанії Visa в країнах СНД та Південно-Східної Європи.

 Довідково: 

За результатами досліджень, проведених Visa, українці оцінюють власну фінансову грамотність на рівні 3,13 балів за 5-ти бальною шкалою. При цьому 86% опитаних мають бажання отримувати додаткову інформацію для підвищення своєї фінансової грамотності, особливо щодо вибору вигідних і надійних способів заощаджень, схеми розрахунку податків та соціальних виплат.

Згідно з останніми даними Світового банку, 37% українців знаходяться поза межами фінансової системи, тобто не мають жодного банківського рахунку. Частка людей, які активно користуються інтернет- та мобільним банкінгом, в Україні у 7-8 разів нижча, ніж у Польщі та США.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
7
міс.
1
1
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»