! В а ж л и в о

Реформа оплати праці: переваги для вихователів, молодих вчителів та майстрів

МОН розробило реформу, яка допоможе нівелювати величезну різницю в оплаті праці між молодими і досвідченими вчителями, а також педагогами інших напрямків.

Чинна система оплати праці педагогів – вихователів, учителів, майстрів, викладачів – породжує суттєвий дисбаланс. Щоб розібратись з цією проблемою і поліпшити ситуацію, МОН підготувало реформу оплати праці. Про це розповіла міністерка освіти і науки Лілія Гриневич в межах прес-підходу в загальноосвітній школі I-III ступенів у селі Сосонка Вінницької області.

Потрібно відходити від єдиної тарифної сітки, яка породжує величезну різницю в оплаті праці між молодими і досвідченими вчителями, між дошкільниками, майстрами та вчителями. Суть реформи в тому, що ми не лише загалом підвищуємо зарплату, але й вирівняємо ці величезні дисбаланси. Ну, наприклад, у нас надзвичайно низька зарплата дошкільників, хоча їхня робота не простіша за вчительську, – зазначила міністерка.  

Пані Гриневич звернула увагу на різницю між молодим і досвідченим учителем, підкресливши: коли молодий спеціаліст приходить у школу, він має мінімальну зарплату. Залишившись на декілька років, вчитель згодом йде, тому реформа оплати праці надзвичайно потрібна.

Я представила її [реформу] прем‘єр-міністру Володимиру Гройсману, і він традиційно готовий підтримати освіту. Однак ця новація може йти тільки разом з новим бюджетом. Тому, на превеликий жаль, через дочасні вибори впровадження цього підвищення зарплат під загрозою. Теперішні  парламентські вибори надзвичайно важливі для освітньої сфери. Адже бюджет та освітні закони приймаються в парламенті. Саме парламент обирає Уряд, якому продовжувати започатковані зміни. Там мають бути фахові люди, які знають свою роботу, а також мають політичну волю продовжувати освітні реформи, – наголосила Лілія Гриневич.

Для підвищення на наступний рік потрібно додаткові 25 млрд гривень. Але загалом для впровадження змін потрібно буде більше інвестицій, які зростатимуть поетапно до 2023 року.

Ця трансформація йтиме разом з порічним планом підвищення зарплати для всіх педагогів. Наша ціль - вийти до 2023 року на рівень чотирьох прожиткових мінімумів мінімальної зарплати педагога. Тобто йдеться про всіх освітян, які зараз оплачуються, починаючи з 9 тарифного розряду, – додала міністерка.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
7
міс.
0
5
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»