Просто та без сорому про статеве дозрівання: плакати та відео в допомогу старшим

Як все влаштовано у дівчаток? А у хлопців? А звідки беруться діти? А як це відбувається? Цими питаннями діти не рідко вганяють у ступор батьків, вихователів чи навіть вчителів. В цей момент головне не розгубитися та чітко відповісти. Також важливо підбирати інформацію відповідно до віку дитини.

В допомогу батькам, вихователям та вчителям «Всеосвіта» підготувала плакати про репродуктивну систему людини і відео до них. На плакатах зображена побудова систем хлопчиків та дівчаток, а відеороліки розказують про те, як відбувається статеве дозрівання.

Посилання на завантаження плакатів: https://vseosvita.ua/library/stateve-dozrivanna-u-hlopcikiv-ta-divcatok-154556.html 

Часто дитині страшно цікаво зазирнути у світ протилежної статі, – говорить психологиня Анна Чернюк. – Зі словом «цікаво» пов'язаний природній потяг до вивчення того, що є поруч. Зі словом «страшно» пов’язане незнання як отримати необхідну інформацію та що з нею потім робити. Відео повністю звільняє від страху та залишає лише корисну пізнавальну цікавість.

Психологиня також рекомендує показувати це відео дітям у віці 10-12 років у присутності батьків, вчителів, психологів. Адже в дітей можуть виникнути додаткові запитання, тому важливо, щоб поруч була людина, яка відповість на них.

Цей набір стане чудовим помічником для батьків. Ви можете показувати ці відео, коли дитина почне задавати питання або коли самі вирішите, що вже час. Важливо демонструвати обидва ролики, щоб дитина розуміла, що відбувається та буде відбуватися з нею та з її/його однолітками.

Статеве дозрівання у дівчаток

Статеве дозрівання у хлопчиків

Вчителі також можуть користуватися цими плакатами і відео на своїх уроках. Це урізноманітнить заняття, а ілюстровані матеріали допоможуть швидко та концентровано розказати про всі особливості перехідного віку у дітей. Проте, перед використанням цих розробок та відео варто порадитися з батьками і узгодити все.

Важлива особливість відеороликів у тому, що вони не просто розповідають, як відбуваються зміни, але й наголошують на тому, що зміни – це нормально. У такий спосіб можна попередити глузування та приниження, пов’язані із цілком нормальними фізіологічними процесами: акне, менструацією, спонтанною ерекцією тощо.

Відео вчить приймати в нас свою природу, бути справжніми, любити себе у такий важливий та особливий період дорослішання. Якщо батьки не знають, як розповісти про ті чи інші речі, - відео зробить це за них, - наголошує Анна Чернюк.

Плакати можна безкоштовно звантажити за посиланням: https://vseosvita.ua/library/stateve-dozrivanna-u-hlopcikiv-ta-divcatok-154556.html

Забороняється відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом будь-яких матеріалів сайту «ВСЕОСВІТА» (логотип (знак для товарів і послуг), тексти, фото, відео, тощо) без посилання або гіперпосилання на сайт vseosvita.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.