Новини
2521
4 лютого 11:20

Проєкт «Слухай» для підготовки до ЗНО і не тільки: найбільша бібліотека аудіокниг, озвучених українськими зірками

Добірка містить 60 аудіокниг із творами української літератури.

Цифровізація у сучасному світі створює не тільки нові можливості для розвитку якісної освіти, а й забезпечує свободу взаємодії, інтерактивних інструментів, якими може користуватися кожен, незалежно від місця проживання. Команда Міністерства цифрової трансформації продовжує й надалі сприяти створенню зручних онлайн-сервісів, які спрощуватимуть життя українців.

Навесні 2020 року Мінцифри ініціювало онлайн-конкурс корисних думок та ідей HackCorona, які допоможуть українцям протистояти пандемії COVID-19. Серед близько 900 претендентів переможцем став освітній проєкт «Слухай». Це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок. 

Проєкт «Слухай» – про  нову українську ідентичність. Це бібліотека нового покоління з великою соціальною місією: зробити освіту більш інклюзивною та пристосованою до нового світового порядку, – сказав автор проєкту, громадський діяч Олександр Барабошко.

Віцепрем'єр-міністр України, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що під час карантину нові цифрові рішення набули особливої актуальності і проєкт «Слухай» влучив просто в ціль – він запропонував озвучити книги з програми #ЗНО в аудіоформат.

Ми й надалі будемо підтримувати соціальні ініціативи, які сприяють побудові цифрової держави, – зазначив Віцепрем'єр-міністр України.

Аудіокниги озвучували такі українські зірки, як: Олена Кравець, Євген Кошовий, Олександр Пікалов, Степан Казанін, Юрій Великий, Володимир Мартинець, Анастасія Оруджова, Володимир Шумко, Марта Адамчук, Ната Жижченко, Ліля Ребрик, Даша Астаф'єва, Гарік Корогодський, Тетяна Будь та інші зірки.

Підтримав освітній проєкт й Міністр освіти і науки України Сергій #Шкарлет:

Увесь світ вчиться жити в умовах пандемії коронавірусу. Україна – не виняток. Ми створюємо низку проєктів, які допомагають учням та студентам здобувати знання під час дистанційного навчання. Новий освітній проєкт «Слухай» допоможе учням випускних класів готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання в будь-який час. Окрім того, аудіокниги будуть корисними й для молодших школярів.

До творів українською мовою в аудіоформаті має доступ кожен. Добірку 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО, вже можна безкоштовно прослухати за посиланням: https://vse.ee/voz


Вас також може зацікавити: Звіт за 2020 та плани на 2021: Сергій Шкарлет про ситуацію в освіті України

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.