Професійний стандарт директора школи не відповідає реаліям — освітній експерт

Віктор Громовий проаналізував проєкт з вимогами до директорів закладів освіти.

Професійний стандарт директора школи, запропонований у проєкті для обговорення Міністерством освіти і науки України, не відповідає реаліям — про це на своїй сторінці фейсбук написав освітній експерт Віктор Громовий.

Він зазначив, що директори шкіл, за умови володіння усіма компетентностями, прописаними у стандарті, мають отримувати у сотні разів більшу заробітну плату.

Приміряю на себе професійний стандарт директора школи. Поки не дотягую. А якщо дотягну, проситиму за таку роботу платню топ-менеджера від 1 млн дол. на рік, — прокоментував Віктор Громовий.

Освітній експерт додав, що не дотягує до вимог у професійному стандарті, попри те, що ще у далекому 2001 році був офіційно визнаний МОН кращим директором школи України — про це свідчить відповідний диплом переможця Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" у номінації "Керівник навчального закладу". Крім того Віктор Громовий має звання "Заслужений вчитель України".

Але не дотягую до цих буйних фантазій розробників стандарту, — написав освітній експерт.

У коментарях під постом Віктора Громового також обурюються такими вимогами до директорів освітніх закладів.

Як виміряти усі ці величини? Таке враження, що вони [МОН] просто сперли це в якоїсь великої корпоративної компанії, — написала пані Мар'яна.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт професійного стандарту за професією «Керівник закладу загальної середньої освіти».

У цьому документі перераховані головні компетентності, якими обов'язково має володіти директор закладу освіти. А також роз'яснено, що входить в його обов'язки.


Вас також може зацікавити: Педагоги можуть отримувати надбавку за дистанційне навчання – лист МОН.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.