Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події
Новини
207
6 квітня 23:28

Правила поведінки на теренах, де були війська росії.

Важливо! росіяни під час відходу дуже багато замінували. Ліси та парки, газони, квартири, будинки, офіси, двері, підвали, зброя, машини. Навіть трупи.

Спецзагін Патрульної Поліції розмінували будинок, до якого завтра повертаються діти. Уважний сусід зайшов у хату і помітив гранату, місцева жінка побачила поліцію і попросила допомогти. Найпростіше примітивне мінування – граната Ф-1. У нашому випадку росіяни придавили кришкою підвалу спусковий важіль на гранаті до сходів і накинули зверху стару ганчірку. Навіть знаючи від місцевих, що будинок заміновано, помітно не одразу. Замасковано просто, але добре. Чека висмикнута. Достатньо було зачепити ногою кришку підвалу або почати зачиняти. Або зачепити ногою ганчірку, йдучи сходами. І через 3-4 секунди... Розліт уламків 200 метрів...

Добре, що в цьому випадку був уважний сусід та професіонали поряд. І смертельну пастку знайшли до повернення господарів із дітьми додому.

Будь ласка, передайте всім, хто повертається чи працює там, звідки відійшли російські війська. Особлива уважність. Вхід до будинку лише після перевірки фахівцями.
Дивитись під ноги, контролюючи кожен крок. Розтяжки бувають не лише на рівні ніг, та й на рівні грудей. Обережно у темних приміщеннях. Обережно на траві. Не відчиняти наосліп двері, вікна. Не вистачати руками сумнівні предмети. Чи не чіпати без попиту на техніку, яку кинули росіянці: танки, бтр, бмп й інше. Особливо уважно з дітьми, яким цікаво все підняти та подивитися. Дитячі території, де була російська армія, ще довго будуть особливо небезпечними. Поясніть дітям, що таке міни, та основні правила безпеки. Не вистачати руками все поспіль. Не гуляти у парках та лісах поблизу зони бойових дій до офіційної інформації про розмінування. Ходити тільки стежками. Бережіть себе.

Данська група з розмінування (DDG), яка працює на Донбасі, створила онлайн-курс з мінної безпеки для підлітків. Як кажуть організатори, курс орієнтований на дітей, які живуть на сході України, та має навчити їх безпечної поведінки на територіях, які можуть бути забруднені мінами або вибухонебезпечними предметами. Курс вже безоплатно доступний за цим посиланням.

«Ми сподіваємось, що завдяки курсу діти засвоять головні правила: що робити, якщо побачили невідомий предмет на землі; як діяти, якщо ненароком зайшли на забруднену мінами територію; що робити, якщо побачили людину на мінному полі», – пояснює голова програм Данської групи з розмінування Альмедіна Мусіч. На курс вже записалися більше 1200 підлітків віком 12-17 років з підконтрольної та непідконтрольної території Донецької та Луганської областей, кажуть в організації.

Джерело: facebook.com/1plus1.DmitroKomarov та radiosvoboda.org

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.