Правила школи: Лілія Гриневич відповідає на питання батьків

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич відповідає на питання, які найбільше турбують наших батьків.

Перед новим навчальним роком батьків турбує безліч питань: яку форму потрібно обрати для дитини? Яке канцелярське приладдя необхідне насамперед? Чи потрібно купувати підручники та робочі зошити до них? Як бути з технікою: мобільними телефонами, планшетами тощо? «Наш клас потребує ремонту, тому усі батьки здають гроші» – яким чином реагувати на подібні вимоги?   

На прохання ранкового шоу «Сніданок 1+1» Міністерство освіти і науки України дало відповіді на декілька найважливіших запитань у тематичних відеороликах, які виходять в ефірі каналу 1+1.

Зараз ми намагаємось бути максимально відкритими і йти назустріч батькам, роз’яснюючи всі питання, що в них виникають. Саме тому ми були раді та вирішили підтримати ініціативу «Сніданку з 1+1» та записати спільно ролики з відповідями на найпоширеніші запитання, що з’являються постійно, – підкреслила Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

Наразі на ресурсах МОН та «Сніданку» розміщено 2 ролики. Перший присвячений зборам коштів, або так званому «благодійному внеску». Більшість з батьків стикалась з проблемою, коли шкільне керівництво на батьківських зборах говорило про необхідність фінансування ремонтних робіт у навчальному закладі (зазвичай, внутрішніх), закупівлю обладнання для освітнього простору тощо.     

Лілія Гриневич запевняє: батьки можуть допомагати школі виключно на добровільній основі.

Ніхто не може зобов’язати батьків купувати підручники, робочі зошити до них, комп’ютери, телевізори або ще щось з навчального обладнання для школи. Тиснути на дітей і батьків з приводу так званих добровільних внесків не можна. Натомість, допомога батьків може бути лише добровільною і за їхньою ініціативою, – зазначила Міністерка.

У другому відеоролику йдеться про доцільність користування планшетами під час уроків. В наш час суттєва частина інформації зручно та компактно розташована на різноманітних електронних ресурсах. Чи варто замінити паперові підручники електронними?

Безсумнівно. По-перше, це полегшує рюкзак дитини. І сьогодні ми маємо електронні версії підручників. Я лише хочу зауважити, що планшет, який використовується дитиною для навчання, не повинен містити якихось відволікаючих ігор. Тому що коли планшет є на уроці, дитина повинна працювати лише з навчальним змістом, а не з іграшками, – відповідає Лілія Гриневич.

Як зазначає офіційний сайт МОНу, планується вихід ще 6 відеороз’яснень, в яких йтиметься про шкільну форму, фінансування шкіл, новий формат оцінювання та обмеження обсягу домашніх завдань в початкових класах, дати канікул та механізм їх визначення, державну мову в школах.

Ролики виходитимуть протягом наступних тижнів у будні, з інтервалом у 2-3 дні. На ресурсах Міністерства освіти і науки України вони будуть доступні в будь-який час, щоб усі охочі мали можливість переглянути їх та отримати роз’яснення.

Раніше «Всеосвіта» писала про те, що опубліковано електронні версії підручників для першого класу.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Посилання на «Сніданок з 1+1»: https://1plus1.ua/snidanok-z-1-1

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.