Головне меню порталу
Представники Міністерства освіти і науки України нещодавно розіслали департаментам та управлінням освіти і науки обласних і Київської міської державних адміністрацій лист №1/9-436 «Про методичні рекомендації з питань організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти у 2019/2020 навчальному році». Розглянемо, що пропонує освітнє відомство для учасників позашкільного освітнього процесу.
Заклади позашкільної освіти мають широкі можливості формування цілісної картини світу у свідомості дитини. Така особливість спричинена специфікою побудови освітнього позашкільного процесу – варіативність та різнорівневість діяльності викладачів, добровільність здобуття цієї освіти та необмежені можливості проведення освітнього процесу, починаючи від часу до географічних меж.
Саме тому МОН закликає усіх викладачів, залучених у позашкільний освітній процес закласти у власні навчальні програми такі основні завдання:
Також у Міністерстві зазначають важливість орієнтування на новий Державний стандарт початкової освіти, у який закладено компетентнісний підхід до навчання.
Окремої уваги потребує забезпечення закладів позашкільної освіти навчальними програмами за необхідними напрямами, – йдеться у документі, – розроблені з урахуванням компетентнісного підходу до освітнього процесу, новітніх педагогічних технологій і досягнень науки.
Для повноцінної інтелектуальної та творчої реалізації вихованців закладів позашкільної освіти, у 2019/2020 навчальному році планується провести низку всеукраїнських та міжнародних масових змагальних заходів.
Участь у таких змаганнях дає можливість підтримувати та розшукувати талановитих й обдарованих дітей. Саме тому для заохочення та стимулювання дитячого розвитку представники МОН наполягають на залученні вихованців закладів позашкільної освіти до подібних конкурсів та фестивалів, яких в Україні проводяться чимало. Серед підтримуваних Міністерством освіти і науки:
Згідно з рекомендаціями освітнього відомства, результатом позашкільної освіти мають бути індивідуальні досягнення, особистісні позитивні зміни у навчанні, вихованні та розвитку кожної дитини. Тому варто акцентувати увагу викладачів позашкільної освіти на створення безбар’єрного освітньо-розвивального середовища, яке базуватиметься на толерантному ставленні учнів, співпраці викладачів з батьками, командній роботі та індивідуальних потребах вихованців.
Також у додатку документа зазначено перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством для використання в закладах позашкільної освіти у 2019/2020 навчальному році.
З повним текстом листа можна ознайомитись в документі:
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Красовська Олена ІгорівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.