Новини
102
28 травня 2020 о 16:04

Потрібно заборонити дистанційну освіту: освітяни зареєструвати електронну петицію

Станом на 28 травня зібрано вже понад 3 тисячі голосів.

Формат дистанційної освіти, на який Україна була змушена перейти з огляду на карантин, сподобався далеко не всім. Через загальну неготовність системи до онлайн-навчання у більшості учасників освітнього процесу виникли проблеми з пристосуванням до нових правил.

Щоб у майбутньому такого більше не траплялося, #МОН планує у вигляді експерименту запровадити формат змішаного навчання з наступного навчального року. Однак, і вчителі, і батьки поставилися до такої пропозиції досить неоднозначно.

Так, на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України зареєстровано петицію № 22/097016 з проханням заборонити дистанційну освіту у всіх навчальних закладах.

Діти повинні ходити до школи, навчатися, спілкуватися зі своїми однолітками. Батькам, дітям та вчителям дуже важко перебувати на дистанційній освіті. Діти не зможуть здобути повноцінні знання, знаходячись вдома. Тому народ хоче, щоб влада не прийняла закон про дистанційну освіту, – йдеться у тексті документа.

Станом на 28 травня зібрано вже понад 3 тисячі голосів.

Тим часом портал «Голос Карпат» поцікавився думкою деяких батьків стосовно петиції.

Людмила Балецька зазначила, що не розуміє доцільності петиції, адже різновиди освіти сприяють можливості обирати й пробувати найкраще для своєї дитини.

І чим погано, що держава готується, намагається хоч якось забезпечити навчання у період можливого повторення карантину чи інших індивідуальних освітніх випадків (переїзди, довготривалі хвороби)? Чому ми все ще мислимо дозволами й заборонами? За час карантину я зрозуміла, що діти такі різні в плані освіти. Кожна сім'я з дитиною – абсолютно різний досвід. Комусь дуже зайшло, як не дивно. То як мінімум дистанційна освіта має право на існування. В розвинених країнах – це елемент вибору чи елемент виходу у суперскладних ситуаціях. Та й взагалі, будь-яка форма освіти має право на існування. Кожному своє.

Неля Корник також підтримує домашню освіту. Вона зазначила, що така форма багато для кого й досі єдино можливою, тож потрібно радіти, що створюються умови для навчання онлайн.

Катерина Ренгач наголосила, що розвиток домашньої освіти залежить від матеріальних можливостей конкретних родин. Тут і кінець дистанційній освіті, якщо батьки малозабезпечені чи належать до інших соціально незахищених верств населення. У такий спосіб порушується право на освіту для всіх верств населення.

Не у всіх діток вдома є інтернет, комп'ютер, персональний телефон. Особливо коли в сім'ї 2-3 дитини різного віку. Також не у всіх діток батьки сидять вдома і мають час пояснювати шкільну програму, особливо це стосується молодших класів. А конспекти уроків в додатку та навіть відеопрезентації мало чим тут допоможуть.

Особисто я працюю в університеті й зараз на карантині працюю по максимуму дистанційно. Дуже багато часу приділяю навчанню доньки, яка зараз у 3 класі, і ми ледве-ледве встигаємо нормально, а головне якісно опанувати весь матеріал.

Дідусь в нас теж був вчителем у школі. Донька вчиться гарно, дуже багато читає. Але домашнє навчання ніколи не замінить живого спілкування учня з вчителем та однолітками. А як щодо батьків, які не є педагогами й працюють щодня на карантині до 17-18 години? Про яку якість навчання в цьому разі може йтися?

Про успіхи дистанційної освіти в селах взагалі краще промовчу. Так, така форма навчання  має право на існування, але виключно за індивідуальним рішенням, а не як обов'язкова система для всіх діток, – пояснила пані Ренгач.

Ганна Твердохліб підтримує варіант з дистанційною освітою:

Заборонити? Це ж для когось єдиний вихід. Щось я не розумію. А є петиція, щоб просто була відкрита школа для тих, хто готовий ходити навіть під час пандемій? Таку я б підписала.

Наталія Варга вважає, що дистанційна освіта може мати місце, але повинна бути доступною та якісною – і саме над цим варто працювати.

На думку Андріяни Янковської,  у формату онлайн-навчання є своя слабка сторона:

Я була змушена взяти 2 місяці безоплатної відпустки, бо сидіти з дитиною нікому, а їй потрібно закінчувати перший клас. А гроші де брати? Лозунг «Майбутнє за дистанційною освітою» – це сидіти вдома перед компом? А як же соціальна адаптація?

А що думаєте про цю петицію ви?

Джерело: https://vse.ee/dxw


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Залишки радянської системи та застарілий стандарт вчителя: Лікарчук про те, що заважає впровадити змішаний формат навчання

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.