Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Безперервний професійний розвиток педагогічних працівників: навчання як спосіб життя
»
Взяти участь Всі події

Освіта під час війни: школярі стресують, а вчителі «вигорають»

Вирішувати освітні проблеми необхідно зараз, не чекаючи на закінчення війни. Адже невідомо, скільки триватимуть воєнні дії, а налагоджувати освітній процес треба негайно.

Понад половина, а саме 54% вчителів перебувають у стані професійного вигорання, а 75% школярів мають прояви стресу.

Про це свідчать результати соціологічного опитування серед українських вчителів, директорів шкіл та їхніх заступників, яке провела освітня фундація GoGlobal з 25 листопада по 22 грудня 2022 року.

Усього у дослідженні взяв участь 261 респондент.

Освітяни зазначили, що повномасштабна війна неабияк вплинула на нинішніх школярів. У дітей спостерігається помітна тривожність і стурбованість, відсутність мотивації до навчання, апатія та байдужість, а також розгубленість і неуважність.

Серед інших важливих проявів: діти швидко подорослішали в теперішніх умовах, стали серйозними та відповідальними.

Інфографіка GoGlobal

Проте навіть в умовах повномасштабної війни школярі, які вимушено переїхали у безпечніші регіони та продовжили там навчання, у 88% випадків швидко адаптуються.

82% освітян впевнені, що можуть працювати зі школярами, які мають виражений стрес або психологічні проблеми. Проте вчителі зауважують про необхідність проходження спеціальних тренінгів.

Інфографіка GoGlobal

Звісно, що під час повномасштабної війни та налагодженні освітнього процесу в укриттях, під звуки повітряної тривоги чи ракетних атак стрес не оминув і самих вчителів. 80% опитаних повідомляють про зростання завантаженості, а 54% зіштовхнулись із професійним вигоранням.

Інфографіка GoGlobal

Освітяни визнають, що психологічна підтримка — це одна з головних потреб навчального закладу, де працюють. Таких вчителів станом на сьогодні налічується 46%. Серед інших потреб: матеріальна, технічна та методична підтримки. А на відсутність інтернету під час навчального процесу скаржаться 71% педпрацівників.

Інфографіка GoGlobal

Нагадаємо, через повномасштабну війну, яку понад 11 місяців веде росія проти України, освітні втрати українських школярів можуть становити більше одного року.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.