Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2837
2 квітня 2019 о 17:58
pdf Роздрукувати

Оприлюднено списки переможців мовних конкурсів!

Хто ж переміг у філологічній битві ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика та ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка?

 Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Тараса Шевченка 

Головною метою конкурсу ім. Шевченка є вшанування творчої спадщини кобзаря, виявлення творчо обдарованої учнівської та студентської молоді та підвищення рівня мовно-літературної освіти в Україні та за її межами.

Літературно-мовне змагання розраховане на учнів 5-11 класів, а також для учнів закладів професійної освіти та студентів вишів.

Конкурсні роботи можуть передбачати теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави.

Роботи приймаються як українською мовою, так і мовами національних меншин, що представлені в Україні.

З 2011 року переможцям фінального етапу конкурсу, які набрали найбільшу кількість балів, призначаються Президентські стипендії.

З повним переліком переможців і текстом оригіналу ви можете ознайомитись в документі:


 Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика 

Це конкурс знавців української мови, націлений на утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Конкурс щороку стартує 9 листопада (присвячений Дню української писемності та мови) і проходить у чотири етапи. Формат заходу обрали за олімпійською системою, тобто спочатку діти змагаються на шкільному рівні, далі переходять до районної дуелі, після перемоги в якій школярі переходять на обласний етап конкурсі та, згодом, на загальноукраїнський.

У конкурсі беруть участь як українці, так і школярі інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею.

Переможців конкурсу визначає авторитетне журі на чолі з головою – професором П. Ю. Гриценком директором Інституту української мови НАН України. Міністерство освіти і науки України оприлюднило наказ про результати ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Хто ж цьогоріч отримає цінні подарунки та грошову винагороду (розмір якої коливається від вікової групи учасників)?

З повним переліком переможців і текстом оригіналу ви можете ознайомитись в документі:

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.