Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Творчі методики як сучасний інструмент вихователя: розвиваємо soft skills дітей дошкільного віку засобами конструювання
»
Взяти участь Всі події
25 березня 2020 о 16:27

Оплата праці вчителів в умовах карантину

Відповіді на питання стосовно заробітної плати вчителів під час карантину.

Заробітна плата вчителям, які працюють у декількох школах чи інших закладах освіти, під час оголошеного карантину виплачується у розмірі, визначеному за тарифікацією, незалежно від того, за якими формами організовано роботу цих вчителів.

Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Згідно з пунктом 77 Інструкції № 102 у випадку, коли в окремі дні або місяці заняття не проводяться з незалежних від вчителя причин, оплата здійснюється з розрахунку заробітної плати за умови, що вчитель виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

При відсутності такої роботи — час простою оплачується в порядку і розмірах визначених Кодексом законів про працю України.

Відповідно до частини першої статті 113 Кодексу законів про працю України час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки, встановленого працівникові розряду.

Передбачено здійснення оплати простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини, в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

До непедагогічних працівників відносяться всі працівники, посади яких не входять до Переліку педагогічних працівників.

До непедагогічних працівників слід відносити також науково-педагогічних, наукових та інших працівників закладів вищої та післядипломної освіти.

Стосовно працівників, які виконують педагогічну роботу в обсязі до 240 годин на рік погодинною оплатою праці, зокрема методистів та методичних установ, у випадках коли вони виконують свою роботу в умовах віддаленого доступу чи за якоюсь іншою формою, то за цю роботу виплачується заробітна плата відповідно до укладеного трудового договору з погодинною оплатою праці, не вважається сумісництвом.

Виконання цієї педагогічної роботи в школі, або в іншому закладі освіти також має оплачуватися на загальних підставах.

Якщо ж заклад освіти чи установа під час карантину не працює, тобто перебуває у простої, тоді за нормами статті 113 Кодексу законів про працю України за працівниками зберігається заробіток.

Такий заробіток має зберігатися на всіх місцях роботи, бо будь-яких обмежень щодо залежності трудових відносин від місця роботи статтею-113 не встановлено.

Заробітна плата на всіх місцях роботи враховується при обчисленні середнього заробітку: вчителям, які працюють у декількох закладах освіти, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти та інших закладів, медичним працівникам дитячих будинків, шкіл-інтернатів для дітей-сиріт, а також для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, закладів дошкільної освіти. 

Джерело: https://vse.ee/cpq

Можливо, вас зацікавить:

Що потрібно знати освітянам про дистанційну роботу?

Як організувати дистанційне навчання за допомогою Всеосвіти?

Чому не можна скасовувати ЗНО — пояснення УЦОЯО