Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Новини
205
22 січня 2020 об 11:49
pdf Роздрукувати

Онлайнресурси для оформлення проєктної діяльності: на замітку вчителям

Перелік програм і сервісів, що допоможуть учителю разом з учнями робити цікаві проєкти.

Організація проєктної діяльності вимагає від сучасного вчителя не стільки викладання, скільки створення умов для прояву в дітей інтересу до пізнавальної діяльності, самоосвіти й використання отриманих знань на практиці. Усі проєкти починаються з ідеї. Якщо є ідея – можна вважати, що проєкт вже знаходиться на стадії реалізації. 

Обов'язкові елементи всіх форм роботи з учнями:

 • інформація
 • переживання
 • дії

Інформація – це щось нове і важливе, про що дізнаються учні, беручи участь в тій чи іншій справі.

Переживання – це їх емоційне сприйняття інформації та всього, що відбувається, оцінка, ставлення.

Дії – це їхня спільна діяльність, яка збагачує і розвиває.

Навчальний проєкт – комплекс пошукових, розрахункових, дослідницьких, графічних та інших видів робіт, що виконуються учнями самостійно за організаційно-консультативної підтримки учителя з метою практичного чи теоретичного розв’язання проблеми.

Як правило, результати проєктів та форму їхнього представлення учні визначають і обговорюють з викладачем ще на етапі планування проєктної діяльності, оскільки вони закладаються учасниками до мети та завдань проекту.

Результати проєктної діяльності мають відповідати певним вимогам, а саме: конкретності, реальності, досяжності та корисності.

Форми проєктних продуктів:

 • презентація, веб-сайт
 • аналіз даних опитування
 • виставка
 • газета, журнал, довідник
 • мультимедійний продукт
 • постановка, вистава

Пропонуємо розглянути найпопулярніші онлайнресурси для проєктної діяльності, які можуть стати в пригоді кожному вчителю. 

Office Sway

У Sway ви не витрачатимете багато часу на форматування. Усю роботу бере на себе вбудований конструктор, завдяки якому ваш витвір виглядатиме якнайкраще. Якщо початкове оформлення не зовсім відповідає вашому смаку або настрою, можна легко застосувати інше або повністю переробити його за власною уявою.

 • Програма просить від вас тільки контент, а компонує слайди сама
 • Можна створювати презентації з інтерактивними графіками і відео
 • Окрема фішка – можливість в один клік змінити дизайн презентації, якщо не подобається наявний
 • Крім того, програма аналізує контент презентації і на його основі пропонує пошукові запити для картинок та іконок.

За допомогою програми Sway можна створювати звіти, презентації, бюлетені та історії. 

Посилання: https://vse.ee/bkl

Електронна книга OurBoox

Це безкоштовна онлайнплатформа для створення та обміну електронними книгами, які містять текст, зображення, відео, головоломки, карти та вікторини. 

Для початку роботи на сервісі необхідно зареєструватися. Сервіс підтримує використання кирилиці. Після реєстрації користувач може створювати гарні книги, які можна гортати. 

Примітка: 

Під час вибору назви книги на кирилиці в адресі книги з'являться незручні символи, але посилання при цьому буде працювати. 

При виборі ілюстрації на сторінці (фотографії і Gif) їх необхідно заздалегідь підготувати. Співвідношення сторін ілюстрації повинно бути 1:1. Інакше зображення буде спотворено.

Посилання: https://vse.ee/bkm

WikiWall

Сервіс, призначений для створення будь-якого документа: номера шкільної газети, статті, оголошення тощо.

На вільному полі стіннівки можна розміщувати текстові фрагменти, відео з інтернету і зображення у форматах .jpg, gif, png. 

Можливості WikiWall: 

 • Дозволяє працювати одночасно групі користувачів WikiWall 
 • На спільно створеній сторінці можна розміщувати текстові фрагменти, зображення, відео
 • Сервіс дозволяє малювати (зручно малювати від руки за клітинками)
 • В якості фону можна вставляти будь-яку Web-сторінку
 • Створену сторінку можна не тільки переглядати в інтернеті, а й редагувати групою користувачів

Посилання: https://vse.ee/bkn

Онлайндошка Padlet

Це універсальна онлайндошка (онлайнстіна) з інтуїтивним інтерфейсом, яку нескладно опанувати та легко застосовувати в освітньому процесі. Вона може бути використана для проєктної роботи, пірінгової взаємодії, індивідуальних завдань чи як інструмент збору інформації від всіх учасників процесу в одному місці.

Посилання: https://vse.ee/bko

Онлайндошка Linoit

Це безкоштовний сервіс, який працює в режимі web. Linoit – віртуальна онлайндошка спільного використання. Всі об'єкти, розміщені на цій дошці, можуть редагувати не тільки її творці. Якщо необхідно, можна надати доступ всім, і працювати колективно. 

Даний сервіс можна використовувати не тільки в освітній сфері. Наприклад, для створення віртуальної дошки оголошень, проєкту, класу з розміщенням стікерів, фото, відео, архівів. Можна використовувати Linoit як органайзер, для організації та проведення дослідження чи проєкту.

Посилання: https://vse.ee/bkp

Conceptboard

Це онлайнсервіс для спільної роботи в командах і проєктах, які спрямовані на більш візуальне бачення роботи. Тут можна поєднати обговорення, презентації та завдання, централізуючи в одній хмарі відгуки, файли, події, чат і відеоконференції. Conceptboard підійде для розподілених команд, які працюють над проєктами, дизайном з акцентом на зображеннях і візуальної комунікації. На віртуальній дошці можна розташувати зображення, документи. Є набір графічних інструментів.

Проміжні варіанти роботи з дошкою можна зберігати на ній як копії фрагментів екрана з обговоренням.

Посилання: https://vse.ee/bkq

MIRO

Це мультимедійний комбайн, що поєднує в собі музичний програвач, відеоплеєр, конвертер мультимедіа форматів і платформу для завантаження, створення і поширення власного відеоконтенту. 

У рамках проекту також підтримується каталог Miro Guide, в якому представлено більше 6000 посилань на легальні відео-шоу і відео-подкасти. 

Посилання: https://vse.ee/bkr

Trello

Проєкти зображуються дошками, що містять списки. Списки містять картки, якими зображуються задачі. Картки повинні переходити з попереднього списку до наступного (за допомогою перетягування), у такий спосіб зображуючи рух якоїсь функції від ідеї, аж до тестування. До кожної картки можна призначити відповідальну за нею людину. Користувачі та дошки можуть об'єднуватись у команди. Дошки, списки та картки в Trello – це цікавий, зручний та продуктивний спосіб організувати проєкти та розставити їх за пріоритетами. 

Посилання: https://vse.ee/bks


Якщо ви бажаєте більше дізнатись про онлайнресурси для оформлення проєктної діяльності, радимо переглянути вебінар Вікторії Шпильової, учительки хімії Спеціалізованої школи №196 міста Києва, учительки вищої категорії, педагогічне звання «Старший учитель». 

Перегляд вебінару – безкоштовний! За бажанням, можна замовити сертифікат з академічними годинами, який має бути зарахований у підвищення кваліфікації. 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/onlajn-resursi-dla-oformlenna-proektnoi-dialnosti-133.html

#онлайнресурси #вчитель #проєкт #урок #ідеї #інтернет #вебінар

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.