Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітній бранч – сучасний формат організації роботи з учнями та вчителями. Підготовка та презентація творчих кейсів
»
Взяти участь Всі події
Новини
35058
31 березня 2020 о 17:14
pdf Роздрукувати

Онлайн-тести: інструмент вчителя для організації дистанційного навчання

Як онлайн-тести допоможуть вчителям організувати дистанційне навчання в умовах карантину.

Конструктор тестів – це новий і корисний розділ “Всеосвіти”, який допомагає педагогам створювати тести для перевірки знань учнів з певної теми. Нещодавно команда освітнього проєкту внесла оновлення у роботу систему тестування, то ж цим інструментом стало користуватись ще зручніше. 

Про організацію дистанційного навчання за допомогою Конструктора тесту розповіла співзасновниця та директорка порталу “Всеосвіта” Леся Литвиненко. Під час вебінара, який відбувся 30 березня, розробниця розповіла про весь функціонал онлайн-ресурсу, його оновлення та масу переваг, які вчитель може використовувати у своїй роботі. 

Що саме змінилось в роботі системи тестування: 

  1. Кожен тест можна красиво оформити.
  2. До завдань можна додавати відео, посилання, картинки тощо. 
  3. Учитель може ставити оцінку за кожне запитання. Мінімальний бал – 1, максимальний – той, який виставив автор тесту. 
  4. Система автоматично підраховує кількість балів. 

Після минулого вебінара на тему онлайн-тестів, наша команда отримала багато звернень щодо можливості додавання відео у завдання. Тепер ця функція добре працює, як і можливість поставити оцінку за кожне запитання, – прокоментувала спікерка. – А тепер спробуємо навчитись створювати власні тести. 

Онлайн-сервіс знаходить в шапці порталу “Всеосвіта”, Особистому кабінеті користувача або перейдіть за цим посиланням: https://vseosvita.ua/test

На головній сторінці можна ознайомитися з бібліотекою, знайти тест за певною темою та для будь-якого класу. 

Бібліотека тестів

У бібліотеці містять всі відкриті тести, які створили користувачі сайту. Праворуч, навпроти кожного тесту намальовані позначки відкритого або закритого замків: 

  • Відкритий – тест доступний для перегляду і проходження тестування. 
  • Закритий – доступний для часткового перегляду. Проходження неможливе. Якщо вам сподобався закритий тест і ви б хотіли взяти в ньому участі, подайте запит автору. Він відкриє вам доступ до проходження. 

Для чого існує закритий тест? У майбутньому на порталі будуть такі вчителі, які активно заповнюватимуть власний блог, ділитимуться напрацюваннями й забажають заробляти на авторських матеріалах. Саме тоді й стануть в пригоді авторські тести. Їх не потрібно відкривати на широкий загал, а лише тим користувачам, які бажають його пройти. 

Система тестування створена у такий спосіб, що, передусім, користувач створює тест для себе, а потім вирішує – чи бажає він з ним поділитися.  

Мої тести

У цьому розділі будуть зображатися тести, створені користувачем. Перш, ніж перейти до створення власних тестів, знайомимось з ними на прикладі інших.

Відкрийте у бібліотеці будь-який тест. Наприклад, Вода в природі. Властивості води. 

У верхній частині тесту можна обрати варіанти проходження. Що вони означають? 

Провести тестування

Ця корисна функція дозволяє провести тестування для учнів на базі тесту, який ви обрали. Натисніть на цю позначку та перейдіть до налаштувань.

Оберіть режим тестування: 

  • Активний – почати проходження можна відразу. Цей режим ідеально підходить для проведення самостійних або контрольних робіт.
  • Запланований –  почати тестування можна лише в заданий час. Цей режим ідеально підходить для перевірки знань учнів вдома.
  • Керований – почати проходження можна лише за вказівкою. Цей режим особливий тим, що вчитель сам визначає тривалість тестування.

Після натискання позначки “Розпочати тестування” користувач перейде до наступного кроку. Для приєднання учнів до тесту, надішліть їм посилання або QR-код. 

На цій сторінці відображається статистика результатів: скільки учасників приєдналося, відсоток правильних та неправильних відповідей, зараховані й незараховані відповіді. 

Статистика у відсотка потрібна для того, коли в класі, до прикладу, понад 30 учнів. У режимі реального часу вчитель може побачити, яке питання дітям далось важче, а на яке вони відповіли найкраще.

До речі, усі результати можна завантажити в таблицях Excel для звіту чи складання рейтингу. 

Пройти тест

Перевірте себе та свої знання. Також ця функція дозволяє побачити, як саме побудований тест. 

Флеш-картки

Це інтерактивна форма проходження тесту. З одного боку картинка або завдання, з іншого – правильна відповідь. 

Робота над помилками

Після завершення тестування вчитель та учні можуть переглянути неправильні відповіді. 

Зверніть увагу! Коли вчитель або учень натискає “Пройти тест”, запитання відкриваються на весь екран. Тобто, діти не можуть піддивитись відповідь в інтернеті. Тест перерветься та автоматично завершиться після переходу на головну сторінку. 

Усі тести можна завантажити у PDF форматі, роздрукувати та провести тестування у класі. 


Створення власного тесту


Натисніть позначку “Створити тест” і вкажіть назву, предмет, клас та оберіть зображення (за бажанням). 

Оберіть варіанти відповідей: з однією правильною відповіддю, з кількома правильними відповідями, з полем для вводу, на встановлення відповідності. 

Створений тест можна попередньо переглянути, редагувати у разі виявлення помилки або взагалі видалити. 

Напишіть запитання та правильну відповідь. До кожного питання необхідно додати “Пояснення”. Наприклад, позначення терміну чи певного поняття. 

У редагуваннях можна змінювати колір та розмір тексту, додавати посилання чи відео. Знайдіть в панелі редагувань позначку , що посередині та скопіюйте посилання з ютюбу. 

Встановіть розмір, який вам потрібен та розташування відео і натисніть “Ок”. Якщо ви бажаєте додати до запитання картинку, перетягніть її з документа або робочого столу за допомогою мишки. 

Після збереження тесту, ви зможете приєднати учнів та виконати всі ті самі дії, які були описані вище: налаштувати режим, встановити час проходження, надіслати учням посилання і переглядати результати. 

Запитання, пояснення, відповіді та всю іншу інформацію в тесті можна відредагувати в будь-який час. 


Більше додаткової інформації про онлайн-тест та інші розділи “Всеосвіти” ви зможете дізнатися з вебінара Лесі Литвиненко. Переглядайте відео в зручний від роботи час та замовляйте сертифікат з підвищення кваліфікації! 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/vikoristanna-onlajn-testiv-dla-organizacii-distancijnogo-navcanna-v-umovah-karantinu-166.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.