Новини
7001
2 лютого 12:25

Не лише втрата нюху та смаку: основні дитячі симптоми COVID-19, на які варто звернути увагу

Додаток Covid Symptom Study, завдяки якому проводили дослідження показує, що кашель, втрата смаку і нюху у дітей трапляються дуже рідко.

Миття рук, носіння масок, соціальна дистанція стали незмінною частиною нашого повсякденного життя. Хоч діти вже теж звикли до цих щоденних елементів щоденної гігієни, проте деякі з них дітям даються складно. наприклад досить часто батькам майже неможливо втримати дистанцію між дітьми, така ж сама ситуація із масками: дітям важко слідкувати за тим чи правильно її одягнули.

Торішнє дослідження Лондонського університету підтвердило, що підлітки у віці від 12 до 14 років «значно рідше» заражаються на #COVID-19 від інфікованої людини, ніж дорослі. А за даними Гарвардської медичної школи, у багатьох дітей, якщо вони підхоплять вірус, не буде навіть ніяких симптомів. Крім того, вірогідність легкого перебігу коронавірусу у дітей значно вища, ніж у дорослих.

Хоч випадки серйозного захворювання серед дітей трапляються не часто, сказати, що вірус є абсолютно безпечним для дітей не можна.

Щоденний британський вебсайт новин The Independent назвав основні дитячі симптоми COVID-19, на які варто звернути увагу.

Як і дорослі, діти можуть мати три найбільш поширених симптоми коронавірусу – високу температуру, постійний кашель та втрату смаку і нюху.

Однак, дослідження, яке проводили завдяки додатку Covid Symptom Study, показує, що кашель, втрата смаку і нюху у дітей трапляються дуже рідко. Натомість частіше діти мають гарячку, і саме це майже у половини дітей зафіксували як ознаку симптому.

До основних симптомів належать:

Втома

Згідно з даними додатку Covid Symptom Study, втома є найчастішим симптомом у дітей, які підхопили коронавірус.

Додаток зібрав дані про симптоми у 16 тисяч людей, серед яких 198 – діти. Втому, як симптом коронавірусу, відчували 55% дітей хворих на коронавірус.

Професор Королівського коледжу Лондона, керівник дослідження Тім Спектор пояснив:

Нам слід розповідати людям про те, які бувають ключові симптоми в людей різного віку, а не цю єдину версію про температуру, кашель і відсутність нюху.

Головний біль

Додаток Covid Symptom Study повідомляє, що головний біль мали 54 % зі 198 дітей. Це був другий за частотою симптом серед дітей.

У дорослих коронавірус викликає проблеми з центральною нервовою системою, тому і в них COVID-19 часто супроводжується головним болем.

Розлад шлунку

Те ж дослідження показує, що серед дітей з COVID-19 були поширені шлунково-кишкові симптоми, такі як діарея, блювота та спазми в животі.

З 68 дітей із позитивним результатом тесту на коронавірус, 21 (31%) мали розлад шлунку.

Додаток, який вивчав симптоми COVID-19, також пов'язує діарею з вірусом у дітей. Про це повідомляли 13% зі 198 дітей, зареєстрованих в додатку.

Міністерство охорони здоров'я та міжнародним медичних інституцій, рекомендує пройти тестування, якщо у дітей є якийсь із цих симптомів, а всім контактним особам залишатися вдома до негативних результатів тесту.


Вас також може зацікавити: Вакцинувати освітян від COVID-19 будуть орієнтовно у вересні та жовтні цього року.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.