Навчився? Доведи свою фаховість!

У МОН розробили проект положення про атестацію осіб, які здобувають ступінь магістра. Перевірку знань планують проводити у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

Цей іспит мають складати випускники, які вступатимуть до магістратури, починаючи з 2018 року. Наразі, проект розміщено для громадського обговорення у мережі. Як інформує МОН, єдиний державний кваліфікаційний іспит розрахований на магістрів усіх спеціальностей галузей знань «Ветеринарна медицина», «Охорона здоров’я», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Транспорт», а також спеціальності «Право», «Кібербезпека», «Атомна енергетика», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право».

Проект передбачає, що перевірка фахової підготовки допоможе встановити ступінь компетентності претендентів на академічну ступінь «Магістр» та їхню готовність до фахової праці.

Важливим є те, що під обов’язкову перевірку знань підпадають професії, пов’язані з високим рівнем соціальної відповідальності та безпекою. Тому прагнення держави більш ретельно контролювати рівень отриманої освіти такими фахівцями, сповнює віри в покращення нашого життя в найближчому майбутньому.

МОН пропонує проводити єдиний державний кваліфікаційний іспит різними способами – за допомогою тестування, завдань з розгорнутою відповіддю тощо, з деяких спеціальностей – за технологією ЗНО. Самі програми планують затверджувати у Міністерстві освіти і науки або в держорганах, пов’язаних з вишами.

Згідно з проектом положення про атестацію, результат кваліфікаційного іспиту вноситься в додаток до диплома магістра. Якщо випускник провалив іспит, то йому надається можливість одноразово пройти повторне екзаменування, впродовж двох років. Випускник, що вдруге не склав фахову перевірку, автоматично відраховується.

Маєте бажання та ідеї, як допомогти Міністерству освіти та науки – вперед до обговорення. Вони, як ніколи раніше, готові до діалогу та відкриті до пропозицій.

Посилання на офіційний сайт МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.