Новини
18063
27 листопада 2020 о 19:09

Навчання з п'яти років у школі – це вкрадений рік у дитсадочка – Лілія Гриневич

Ексміністерка освіти поділилась думками щодо навчання у школі з раннього віку та 12-річної системи освіти.

Чимало батьків проти 12-річної системи освіти, бо гадають, що діти сидітимуть в такій самій школі, яка існує й зараз. Однак Нова українська школа кардинально змінює підходи до навчання загалом й основна її мета – це набуття учнями компетентностей, необхідних для їхнього життя, особистісної й професійної реалізації, вважає ексміністерка освіти Лілія Гриневич.

А це не лише знання, у й уміння їх застосовувати для розв'язання практичних проблем, м’які навички, які зараз не формуються в школі, а потрібні для успішної самореалізації. Це соціальна, громадянська, екологічна, культурна компетентності, які до сьогодні не є предметом базового стандарту середньої освіти. А для того, щоб сформувати такі компетентності, потрібні інші методики й більше навчального часу, – розповіла пані Гриневич під час онлайн-дискусії з освітянами на тему 12-річної освіти.

Якщо ми йдемо до нового результату – профілю випускника Нової української школи, нам потрібен відповідний навчальний час і вікова готовність забезпечити такий результат, переконана проректорка КНУ ім. Бориса Грінченка:

У 6 років дитина готова до навчання, а у 18 – до свідомого вибору в житті. 

Лілія Гриневич вважає, що розмова про початок навчання з 5 років має на меті припинити розмови про навчання у 18 років і при цьому показати, що в нас є 12-річна освіта:

Але насправді, ми в такий спосіб ламаємо підходи до початкової освіти, штучно заходячи в дошкілля і називаючи це школою. Так ми крадемо в дітей рік обов'язкової освіти, яка готує їх до життя та успішної самореалізації. 

Нагадаємо, що ідею про початок навчання у школах запропонував т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет, опираючись на міжнародний досвід.


Вас можуть зацікавити такі матеріали:

Чому в Україні потрібно впровадити 12-річне навчання: пояснює Лілія Гриневич

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.