Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Львів Новини
2952
24 червня 2019 о 16:00
pdf Роздрукувати

Натхненні до змін – вчителі майбутнього

Понад 750 вчителів з усіх куточків країни, натхненні до змін, зібрались у Львові. Де ж ще можна було зробити селфі з міністеркою освіти, випити кави з очільницею ГС «Освіторії»? Детальний репортаж.

Легко, невимушено та святково розпочався другий Фестиваль освіти у Львові«Вчителі майбутнього», який проходив 21-22 червня у просторі !FEST Холдінг емоцій. Стартував захід з теревенів за кавою. (Бо це Львів! Як же без кави?). Ділились своїми думками та відповідали на питання міністерка освіти і науки Лілія Гриневич, очільниця «Освіторії» Зоя Литвин та співвласник Холдингу емоцій «!FEST» Юрко Назарук.

Лілія Гриневіч привітала присутніх, розповіла про першу вчительку-натхненницю (а ви знали, що мама міністерки була вчителькою фізики?) та про ініціативи розвитку Нової школи:

Усі батьки хочуть, щоб їх діти були щасливі. А що дитині потрібно для щастя? Вона повинна мати сформований характер, бути наполегливою. Для цього вона повинна знати як радіти життю, як вибудовувати свою особисту траєкторію. Зуміти у майбутньому збудувати сімью, знати як найкраще розкривається її талант. А ми з вами торочимо тільки про знання. Так, звичайно знання обов’язкові. Але не тільки вони. Всіх знань дати не можна, тим паче зараз вони примножуються у геометричній прогресії. Треба уміння застосовувати їх. Ми з вами відповідальні, щоб дати нашим дітям крила. Не тільки корені, а й крила. 

Очільниця ГС «Освіторії» Зоя Литвин розповіла про вчителів своєї школи:

Ми з командою розробили 23 критерія, за якими приймали вчителів. Так, це дуже багато. Канадські колеги подивилися і сказали, що навіть у них немає педагогів, які відповідають усім цим стандартам. Але найважливіші з них лише три: любов до дітей, до своєї професії та відкритість до нових знань.

Усі, дійсно, вартісні речі створюються батьками для своїх дітей. Не винятком стала й Школа вільних та небайдужих, в якій вчать творити майбутнє. Коли перед Юрком Назаруком постало питання вибору школи для своєї дитини, він вирішив, що найкращою буде та, яку створить він сам. Це єдина школа в Україні, де діти поспішають на урок щастя. Про своє надбання та проблеми, що постають перед людиною, бажаючою відкрити школу, розповів її засновник:

Маємо новий проект, який на 100% спрямований в майбутнє. Творимо сучасну українську школу з унікальною моделлю, яка не відтворює британську чи фінську, а є саме українською.

На такій натхненній ноті освітяни поспішили обрати найцікавішу для себе локацію. Вибір був не з легких, адже вчитель майбутнього має бути компетентним в усіх сферах. Освітяни відвідували інтелектуальні лекції та дискусії з філософії освіти, брали участь у практичних воркшопах та прикладних майстерках, дивились презентації освітніх ініціатив і проектів, кавували з лідерами думок. А також просто «тусувалися», адже тільки у подібному просторі можна знайти безмежну кількість однодумців та отримати новий досвід від колег з інших регіонів.

Про комікс, як освітній тренд, розповіли Олександр та Галина Чучаєви. Цікаво було дізнатись, як мальовані історії можуть змінити школу. Сергій та Світлана Зайцві розповіли про технологічний мікс для тих, хто хоче бути в тренді. Або спрощено – поділились інструментарієм, необхідним для вчителя майбутнього.

Неймовірною магією фізики поділилися з освітянами Андрій Табачин та Олег Фаренюк. Вони презентували комплект для експерементального вивчення електричних явищ у школах. Можливості лабораторного набору EdPro Amperіa вразили не тільки досвідчених вчителів, але й маленьких майбутніх фізиків.

Допомогали освітянам отримати максимум емоцій незвичайні локації. Наприклад, великий конструктор на кшталт LEGO, з якого можна було зібрати собі стілець або ж «Видавництво Старого Лева», в якому засвоєнню інформації сприяли стелажі з книжковими новинками.

У проміжках між лекціями, розмовами та споживанням цікавої інформації можна було не тільки поїсти морозива чи випити кави. В одній з локацій лежала розібрана по органах людина та літали кульки. А ще можна було пожувати трубочку. Це – єдина в Україні наукова лабораторія, створена творчим колектвом компанії EdPro. Вона складається з 10 експонатів, кожен з яких розкриває певне фізичне явище. Спостерігаючи за тим, з яким захопленням експерементували не тільки діти, але й дорослі, прийшла впевненість, що це дійсно майбутнє.

Новинками дивували і маленькі ятки. Кожен бажаючий міг придбати тканинну торбинку для зберігання овочів, фруктів чи круп. Тим самим зробивши ще один крок для зменшення споживання поліетиленових пакетів. (До речі, 3 липня ви можете долучитися до Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів).

Ввечері втомлені, але натхненні та щасливі освітяни танцювали на концерті LUMOS Orchestra на Святі Музики 2019. Адже літо та канікули ніхто не відміняв.

Перегляньте наш фотозвіт за посиланням: https://www.facebook.com/vseosvita/posts/2413292498729093?

Авторка: Любава Кулинич  

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.