Найгостріше – питання зарплат – Гриневич

Оплата праці зросте найближчим часом у всіх освітян.

15 серпня на своїй сторінці у Facebook міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич провела онлайн-розмову про освіту, проінформувала про найбільш важливі теми тижня, що минув, а також відповіла на численні питання освітян. Обговорювалися теми: підведення перших підсумків ЗНО нинішнього року, узагальнені Українським інститутом якості освіти, призначення освітнім омбудсменом Сергія Горбачова, запуск Інституту розвитку освіти, питання поділу класів на групи для вивчення іноземних мов, сертифікація та підвищення кваліфікації вчителів, друк підручників, оновлення кабінетів фізики, хімії і біології, дистанційна освіта, ліквідація районних управлінь освіти, підвезення дітей до школи, реформа деінституалізації (реформа системи інтернатів), щеплення та вакцинація, ремонти шкіл, конкурси директорів шкіл.  

Найбільше питань надійшло з приводу підвищення зарплат педагогам. Зокрема, слухачі питали: чому б не підвищити заробітну плату вчителям з 1 вересня, а не з 1 січня, як було анонсовано?

Лілія Гриневич пояснила, що кошти, необхідні на підвищення зарплати вчителям, передбачені в бюджеті наступного року.

Ціна підняття зарплати з 1 вересня повинна бути закладена до загального бюджету. Тому з вересня цю постанову застосувати не можна. А тільки з нового бюджетного року. Ціна питання 19,5 млрд грн. Очевидно, що це неможливо, – сказала міністерка.

Але можливе підвищення оплати праці для тих освітян, зарплата яких не підвищувалася раніше, додала Гриневич.  

Цього року у більшості педагогічних працівників зросла зарплата на 10%. Але ця більшість – це ті, які фінансуються з коштів державної субвенції. Є велика кількість викладачів, спецпредметів, зокрема, в коледжах і в профтехосвіті, яких не торкнулося це 10% збільшення. Так само воно не торкнулося дошкільників, які фінансуються з місцевих бюджетів. Вже прийнята постанова уряду, про те, що це 10% збільшення буде з 1 вересня. Постанова буде введена в дію для цієї категорії працівників з 1 вересня, і несправедливість буде усунена, – пояснила очільниця відомства.

Гриневич уточнила, що в одній постанові уряду в перелік включені викладачі вищих навчальних закладів, педагогічні, науково-педагогічні працівники, у тому числі, і викладачі коледжів. Коли документ вступить в дію, залежить від нового складу Кабінету Міністрів.   

Питання в тому, що буде новий уряд. І він буде вирішувати, як він буде застосовувати цю постанову. Тому що ця постанова може вступати в дію тільки разом з бюджетом. Якщо в бюджет буде закладено 19,5 млрд, тоді з 1 січня вона і вступить в силу. Якщо не буде можливості, і уряд не визначить це пріоритетом, то, можливо, він запропонує інший спосіб врегулювання підвищення заробітної плати або запуск цієї постанови в інші терміни. Ми зробили нашу пропозицію, нашого уряду, яку ми бачимо можливою для втілення. Ця постанова, якою вона є зараз, передбачає збільшення від 20 до 70%. Найбільше збільшення має торкнутися тих, у кого найнижча зарплата, тобто в тих же вихователів, майстрів професійно-технічного навчання у професійно-технічних навчальних закладах і молодих вчителів, які на старті приходять в школу, які отримують мінімальну заробітну плату. І поки в молодих відбувається якесь кар'єрне зростання, а на це треба п'ять років щонайменше, щоб вони по цій драбині тарифної сітки просунулися трохи вперед, – вони залишають школу. Тому ми повинні ці три категорії підтримати значно більше, – зазначила керівниця міністерства.

Лілія Гриневич запевнила: зростання зарплат має торкнутися абсолютно всіх, щонайменше на 20%, і більше для тих категорій, які зараз заробляють несправедливо малі заробітні плати.

Матеріали по темі:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.