Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

24 квітня 2020 о 12:41

Надихаючий марафон до дня дівчат в ІКТ: 32 спікерки з IT сфери поставили Національний рекорд

23 квітня 2020 року відбувся унікальний онлайн марафон до Дня дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях.
Оголошення:

Цей марафон став рекордним за кількістю учасниць-спікерок та часу й увійшов до Книги рекордів України.

Організаторами онлайн заходу виступили СSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” у партнерстві з UNFPA Ukraine, Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні в рамках ініціативи #ДівчатаSTEM.

За останнє десятиліття, в порівнянні з іншими професіями, зайнятість в професіях STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) зростала набагато швидшими темпами, (24,4% проти 4,0%), і прогнозується, що впродовж 2014-2024 років зросте ще на 8,9%, у порівнянні з 6,4% зростання у сферах, що не належать до STEM.

В сучасному світі напрямок ІКТ є дуже перспективним, адже саме в цій сфері працівники рідше стикаються із безробіттям і мають вищі зарплати. На жаль, жінки часто недостатньо представлені в ІКТ, і їхній низький рівень участі можна відстежити аж від шкільних років через сильний вплив гендерних стереотипів у суспільстві. Тому в ІКТ-професіях, які є престижними й високооплачуваними, працюють тільки 24% жінок. Як результат, ми маємо дуже мало жінок і на керівних посадах, – говорить Павло Замостьян, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Ситуація з залученням жінок в цю сферу вже не така, як це було  років 10 назад. І все більше дівчат пов’язують своє життя з ІКТ, але ця цифра ще дуже маленька. Жінки складають лише 16-20% з усієї кількості представників IT галузі. Досі існує дуже багато стереотипів навколо цієї сфери, саме для того, щоб їх спростувати ми зібрали представниць цієї галузі.

Мета Міжнародного дня дівчат в ІКТ– збільшити кількість жінок в цій сфері через подолання стереотипів. Ми вирішили відсвяткувати цей день унікальним онлайн-марафоном, що увійшов до Книги рекордів України у категорії “масові заходи, марафони, вперше”. Школярки та студентки зі всієї України отримали цінні поради з планування кар'єри в ІТ, проходження співбесіди та роботи – вони дійсно розширили свої горизонти у сприйнятті професій в ІКТ, – зазначила Марина Саприкіна, керівниця Центру "Розвиток КСВ", засновниця ініціативи Дівчата STEM.

Записи онлайн-марафону доступні за посиланнями: https://youtu.be/kJLIhAv8-MM https://youtu.be/6vLpNOvUfeY

Довідково: Міжнародний День дівчат в ІКТ – міжнародна ініціатива, спрямована на створення глобального середовища, яке розширює права і можливості дівчат і молодих жінок та стимулює їх до вибору професії у сфері ІКТ. Щороку, у кожний четвертий четвер квітня, дівчат з усього світу мотивують мільйони молодих жінок розпочати навчання та кар'єру в ІТ індустрії, розповідають про перспективи цієї сфери та підвищують чутливість роботодавців до необхідності сприяння гендерного балансу в технологічному секторі. 

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об'єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).