Новини
2318
15 березня 2019 о 17:27

Надбавки за престижність – радше виключення

Профспілка б’є на сполох! Виплати освітянам доплат – рідкісне явище.

Під час засідання президії Профспілки працівників освіти і науки, заступник голови Сергій Романюк повідомив про те, що учителі отримують надбавки лише у виняткових випадках, тобто ця практика не має постійного характеру.

Згідно з регіональними звітами, виплата премій педагогічним працівникам – малопоширена практика. Найчастіше фінансові доплати отримують керівники шкіл та їхні заступники, а також вчителі, які працюють за програмою «Нова українська школа».

Загальна сума витрат місцевих бюджетів, які необхідні додатково для забезпечення потреб закладів та установ освіти до кінця 2019 року становить 6,9 млрд гривень. Проте, нині надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 30% передбачені лише у 48 місцевих бюджетах України.

За інформацією наданою обласними адміністраціями, дефіцит видатків освітньої субвенції становить 2,1 млрд гривень. Тобто коштів не вистачає 341 місцевому бюджету! Саме тому профспілка і звертає на це особливу увагу.

Президія рішуче налаштована розв’язати це питання. Для вирішення проблеми вирішили інформувати соціальних партнерів профспілки про реальний стан фінансового забезпечення освітян з метою вжиття відповідних заходів для належного рівня забезпечення галузі необхідними коштами.

Нагадаємо, торік міністерка освіти і науки в одному з інтерв’ю повідомила про те, що не обіцяє підвищення зарплат для педагогів. Така ситуація спричинена економічними факторами, адже саме на 2019 рік заплановане погашення боргів України. Єдиний шлях, яким оклади освітян можуть зрости, лишається підвищення мінімальної зарплати.

Я навіть не обіцяю і не анонсую підвищення зарплати наступного року для окремих категорій педагогічних чи науково-педагогічних працівників. Бо наступний бюджетний рік буде дуже складним, це пікова виплата в рамках міжнародних зобов’язань України. Натомість буде те, що завжди є – підвищення для бюджетників, відповідно до зростання мінімальної зарплати, – зазначила Лілія Гриневич.

Нещодавно ми розповідали про представників Профспілки працівників освіти і науки вже, які наголошували на важливості виконання постанови Кабміну щодо підвищення зарплат освітянам.

Посилання на офіційний сайт Профспілки працівників освіти і науки України: https://pon.org.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.