Міжгір'я

На Закарпатті відкрили інклюзивно-ресурний центр (ІРЦ)

У селищі Міжгір’я на Закарпатті відкрили інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), у якому працюватимуть кваліфіковані логопеди, дифектологи, психологи та вчителі лікувальної фізкультури.

Фахівці центру зможуть більше часу приділяти саме роботі з дітьми, надаватимуть психолого-педагогічні та корекційно-розвиваючі послуги. Центр працюватиме на базі місцевої спеціалізованої школи. Це вже шостий інклюзивно-ресурсний центр у даному регіоні. 

Фахівці центру складатимуть оцінку розвитку за кількома напрямами  - фізичний та психологічний розвиток, мовлення, навчальна діяльність. У разі виявлення у дитини особливих освітніх потреб, вони мають сформувати для неї індивідуальну програму розвитку. Такі центри замінюють застарілу систему психолого-медико-педагогічних консультацій. Це вже шостий ІРЦ в області, загалом їх планують відкрити близько вісімнадцяти, - розповіла методист обласного методичного центру при Закарпатській ОДА Наталія Бокоч.

У закладі є тренажер та обладнання, які стимулюють інтелектуальний розвиток. Крім того, там надаватимуть консультації батькам дітей з особливими освітніми потребами та рекомендуватимуть, у якій формі краще здобувати освіту, інформує МОН

У нашому районі є діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах. Вони вчаться у звичайних класах з іншими дітьми, але при цьому відвідують корекційні заняття. До речі, саме зміст таких занять визначатимуть при комплексній оцінці у ІРЦ. Також маємо 2 класи зі спеціальною навчальною програмою, - пояснила директор Міжгірського ІРЦ Оксана Пряха.

Нагадуємо, що у 2018 році в Україні планують відкрити 500 інклюзивно-ресурсних центрів. Один центр розрахований на обслуговування 7 тисяч дітей у сільській місцевості і на 12 тисяч дітей у місті. Нещодавно у МОН затвердили єрієнтовний перелік обладнання для ІРЦ. У списку - мультимедійне обладнання, планшети, інтерактивні сенсорні модулі, меблі, розвиваючі та корекційні дидактичні матеріали тощо. 

Фотоматеріал взятий з сайту Українська Правда

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.