Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
45
1 жовтня 2020 о 12:27

На освіту до видатків Держбюджету-2021 треба додати ще 3 млрд грн, – Сергій Бабак

500 млн грн необхідно виділити на субвенцію на протипожежні заходи в школах, профтехах, закладах фахової передвищої освіти.

Сергій Бабак, голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій, пропонує внести зміни в проєкт Держбюджету-2021 та виділити додаткові кошти на розвиток освіти та науки. За його словами, на цих сферах економити не можна, бо у довгостроковій перспективі нікому буде навіть фахово підготувати Держбюджет. 

Також значна частина коштів повинна бути виділена на створення навчально-практичних центрів профтехосвіти, придбання шкільних автобусів, протипожежні заходи в закладах освіти тощо.

Ось повний перелік змін до Держбюджету-2021, пропонований Сергієм Бабаком: 

Збільшити фінансування для розвитку й оновлення шкіл, профтехів і наукових досліджень:

  • субвенція на програму "Спроможна школа для кращих результатів" – на 500 млн грн. Ці кошти необхідні для ремонту будівель та нового обладнання класів.

  • Нацфонд досліджень, гранти для наукових досліджень і науково-технічних розробок – на 400 млн грн.

  • субвенція на створення навчально-практичних центрів сучасної профтехосвіти – на 150 млн грн.

Практичні навички треба отримувати на новому обладнанні, щоб бути готовим до сучасного ринку праці, – пояснює пан Бабак.

Закласти додаткові 2 млрд грн на розвиток освіти й науки:

  • 500 млн грн – на субвенцію на протипожежні заходи в школах, профтехах, закладах фахової передвищої освіти.

  • 600 млн грн – на субвенцію на придбання шкільних автобусів.

  • 500 млн грн – на субвенцію Донецькій і Луганській областям для забезпечення харчування дітей, які постраждали від бойових дій і покращення матеріально-технічної бази закладів освіти на лінії зіткнення.

  • 200 млн грн – на фінансову підтримку наукових об‘єктів, що становлять національне надбання.

  • 100 млн грн – на програму компенсації закладам вищої освіти і науковим установам за послуги акредитації.

  • 100 млн грн – на підготовку абітурієнтів з тимчасово окупованих територій на підготовчих курсах.

Надати школам ресурси для організації безпечного навчання в умовах пандемії:

Статтю 27 проєкту змін до Держбюджету-2021 необхідно доповнити положеннями, які мають дозволити у 2021 організовувати безпечне навчання у закладах освіти державної та комунальної власності, використовуючи залишки освітньої субвенції на кінець 2020 року.

Читайте також:

Забрали надбавки: вчителі мітингують через низькі зарплати

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.