Новини
3463
19 жовтня 19:24

На годину назад: коли Україна перейде на зимовий час

В Україні вже не один раз намагались скасувати постанову КМУ, якою передбачено переведення годинникової стрілки двічі на рік.

В Україні у 2021 році перехід на зимовий час відбудеться традиційно в останню неділю жовтня. Цьогоріч цей день припадає на 31 жовтня – стрілки годинника переведуть назад рівно о четвертій годині ночі.

Своєрідний поділ на зимовий та літній час у колишньому СРСР запровадили ще у 1981 році. Це зробили для того, аби заощадити електроенергію, однак результати сучасних досліджень свідчать про малу ефективність таких заходів.

Крім того, переведення годинника негативно впливає на здоров’ я людини: може викликати інфаркт, спричиняє втому, депресію, знижує концентрацію уваги та провокує розвиток імунних хвороб. До таких наслідків призводить зміна біологічних ритмів людини.

В Україні вже не один раз намагались скасувати постанову Кабінету міністрів, якою передбачено переведення годинникової стрілки двічі на рік.

Так, навесні цього року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні» – у ньому прописано встановлення на території України єдиного київського часу та відмова від переходу на літній час. Проте проєкт закону був ухвалений лише у першому читанні, і його відправили на доопрацювання. 

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Осінні канікули можуть продовжити до місяця, – Ігор Кузін

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Читайте також: