Новини
4094
14 січня 17:17

Ми проживаємо конфлікт сучасного бачення та старої системи, – Євген Клопотенко про реакцію на нове шкільне меню

У найближчих планах кулінарного експерта – розробка меню для дитячих садочків.

В Україні з 1 січня 2022 року активно запрацювала реформа шкільного харчування, ініційована першою леді Оленою Зеленською. У меню шкільних їдалень з’явились нові страви, приготування яких передбачає обмежену кількість солі, цукру, жирів та субпродуктів. Натомість у пріоритеті – молоко, кисломолочні продукти, м'ясо, риба, свіжі овочі та фрукти.

Проте різноманіття страв – а їх 160, – не у всіх українців викликало захват. Дехто вважає, що «старе» меню було набагато смачнішим, простішим і більше подобалось дітям.

За останні дні тема шкільного харчування стала дуже гарячою і назбирала всякого: і адекватну критику, і сліпий хейт, і підтримку, і прекрасних ботів, і реальний досвід тих, хто стикнувся зі шкільною їжею на місцях. […] Хочу на це сказати: ДЯКУЮ кожному. Бо завдяки такій хвилі різних думок ця тема лишається на вустах. Небайдужість народу – то рушійна сила змін, – написав на своїй сторінці у фейсбуці розробник шкільного меню, український кулінарний експерт Євген Клопотенко.

Він наголосив: якщо за два роки всі негативні коментарі зникнуть, це означатиме, що шкільним харчуванням можна більше не займатися.

А поки ми проживаємо конфлікт сучасного бачення та старої системи. І це природно, що воно скрипить, ламається, сиплеться та дає збій. Ми не можемо під нуль знищити старе, у країни немає на це ні ресурсу, ні досвіду, ні підтримки. Доводиться все робити поступово, – пояснив #Клопотенко.

Кулінарний експерт зазначив, що разом з командою проаналізував усі коментарі та прописав свої наступні кроки у напрямку впровадження реформи шкільного харчування:

  1. Навчити кухарів.

  2. Навчити людей, які на місцях складають меню, як правильно читати норми.

  3. Навчити українців критично мислити та адекватно висловлювати свої думки (Це жарт, – Клопотенко).

  4. Розповісти про основи здорового харчування.

Я знаю, що ця тема болить. І болить вона сильно, бо це діти. Тому кожний коментар я розумію, маю ті самі емоції й крок за кроком впроваджую майбутнє у ті умови, що є зараз. Але у мене є єдине прохання: не мовчіть! Це найгірше. Краще пишіть хейт, проте не мовчіть. Бо зміни стаються там, де є голос, – додав Євген Клопотенко.

Нагадаємо, що наразі кулінарний експерт також розробляє окреме меню для дитячих садочків.

Фотоматеріали: Na chasi

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Завершено перехідний період провадження реформи шкільного харчування

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.