Новини
6959
4 вересня 2018 о 15:10

МОЗ запропонувало нові санітарні норми для шкіл

МОЗ у співпраці з МОН розробили та винесли на громадське обговорення новий санітарний регламент.

Вперше за 17 років санітарні правила, які регулюють навчання в школах, можуть змінитися. 

Про оприлюднення проекту наказу та винесення його на громадське обговорення повідомляється на офіційному веб-сайті МОЗ України.

Проект наказу розроблено з метою визначення гігієнічних стандартів для усіх типів закладів загальної середньої освіти усіх форм власності, виконання яких дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу, – йдеться в повідомленні про оприлюднення.

Вимоги проекту наказу містять питання про підключення до мережі Інтернет, обладнання місць для учнів з особливими освітніми потребами та інші зміни, що відповідають нововведенням Нової української школи.

Пропонуємо ознайомитися із новими змінами та рекомендаціями, які передбачаються в проекті наказу.

Радіус обслуговування від місця проживання до навчального закладу

– Відповідно до проекту, радіус обслуговування від місця проживання до загальноосвітнього навчального закладу повинен становити не більше 0,5 км пішохідної доступності. Транспортна доступність для учнів шкіл I ступеня - 15 хв (в один бік), для учнів шкіл II й III ступенів  не більше 30 хв.

– У сільській місцевості розміщення шкіл передбачає для учнів I ступеня радіус пішохідної доступності не більше 2 км і не більше 15 хв в один бік  за умови транспортного забезпечення учнів. Максимальний радіус обслуговування учнів шкіл II-III ступенів не повинен бути більшим ніж 15 км. Підвезення учнів до навчального закладу у сільській місцевості повинно здійснюватись спеціальним транспортом.

Гігієнічні вимоги до облаштування будівель та приміщень

– В проекті зазначено, що проведення будь-яких видів ремонтних робіт у присутності учнів є неприпустимим. Термін проведення ремонтних робіт встановлюється з урахуванням часу на видалення остаточної кількості токсичних речовин, що входять до складу будівельних матеріалів.

– Пріоритетним способом підключення до мережі Інтернет є використання кабельного підключення. Під час використання бездротового доступу до мережі Інтернет, Wi-Fi роутери повинні розміщуватися під стелею.

Навчальні приміщення

– Місця для учнів з особливими освітніми потребами обладнуються необхідними індивідуальними пристосуваннями.

– У навчальних приміщеннях 1-4 класів рекомендується облаштувати місце відпочинку учнів (ігровий осередок) з килимами для сидіння та гри, стільцями, кріслами або подушками з м'яким покриттям, що легко очищується.

Вимоги до кабінетів інформатики

– Площа приміщення комп’ютерного класу на одного учня повинна бути не менше 4,5 м² виключно за умови використання рідкокристалічних моніторів. За наявності на робочому місці пристрою для друку (принтеру) – не менше
6,0 м².

– Не дозволяється одночасна робота за одним комп`ютером двох і більше учнів, незалежно від їх віку.

Туалетні кімнати

– У загальних туалетах для учнів (окремих для хлопчиків і дівчаток), які розміщуються на кожному поверсі закладу освіти, слід передбачати універсальну кабіну загального користування для використання її особами з інвалідністю, зокрема тими, що пересуваються на візочках, за допомогою милиць чи інших засобів.

Освітній процес

– Рекомендована тривалість виконання домашніх завдань не має перевищувати 1 години у 3-9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. Не рекомендуються обов’язкові домашні завдання учням 1–2 класів.

Харчування

– Щоденне харчування має бути різноманітним і містити харчові продукти, які походять з різних груп;

– Харчування (сніданок, обід, вечеря) вміщує в себе продукти наступних груп: зернових продуктів та/або картоплі, фруктів та/або овочів, молока та/або молочних продуктів, м'яса, риби, яєць, горіхів, бобових,
насіння, а також жирів;

– Калорійність обіду становить близько 30% від добової потреби в енергії, згідно із чинними нормами харчування, середня норма розраховується з урахуванням вимог конкретної групи учнів.

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров'я МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Повний текст проекту наказу "Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти”.

Додаток 1 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!