Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Дислексія: як подолати труднощі та підвищити успішність в навчанні
»
Взяти участь Всі події
Новини
3758
12 жовтня 10:44

МОЗ розпочало раптові перевірки працівників шкільних їдалень

Раптові перевірки допоможуть з’ясувати, чи відбуваються насправді медичні огляди, які мають проходити працівники харчоблоків.

Міністерство охорони здоров’я розпочало раптові перевірки працівників шкільних харчоблоків на носійство золотистого стафілокока. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що виявлені носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання, адже йдеться про безпеку дітей.

За словами Ляшка, у цьому навчальному році у закладах загальної середньої освіти вже зафіксували резонансні спалахи гострих кишкових інфекцій. Це відбулося через порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм – люди, які готували їжу в школах, були носіями золотистого стафілокока.

Ми розглянули обидва випадки й вирішили запровадити додатковий контроль, тому розпочали раптові перевірки на носійство, зокрема, золотистого стафілокока у працівників харчоблоків #ЗЗСО. Це дозволить нам побачити реальну картину того, що відбувається з безпекою у системі шкільного харчування, – додав міністр.

Крім того, Віктор #Ляшко зауважив, що раптові перевірки допоможуть з’ясувати, чи відбуваються насправді медичні огляди, які мають проходити працівники харчоблоків, чи це просто формальність.

Те, що ми побачили з #ПЛР-тестами, з підробкою #COVID-сертифікатів дає підстави думати, що і з медичними оглядами не все в порядку. Ми дали можливість працювати шляхом впровадження дерегуляційних змін, але нам потрібна якість, – зазначив міністр.

У #МОЗ наголосили, що ті, хто порушуватиме й виписуватиме довідки, не проводячи відповідних досліджень або медичних оглядів, піддаватимуться відповідним покаранням. Адже такого у системі охорони здоров'я бути не може.

Також вас може зацікавити: МОЗ затвердило наказ про обов'язкову вакцинацію для педпрацівників: коли документ набере чинності

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.