Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події
Новини
7448
27 жовтня 11:45

МОЗ опублікувало технологічні карти нового шкільного меню: що готуватимуть дітям

Необхідна документація у вільному доступі та будь-яка школа може використовувати її.

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило рецепти нового шкільного меню. Відповідна документація (технологічні карти) для страв, що готуватимуть дітям у школах, опублікована на сайті відомства.

Над наповненням матеріалів працював Євген #Клопотенко з командою соціального проєкту з покращення культури харчування Cult Food. 

Шаблон технологічних карт розробляли спеціалісти Національного інституту харчових технологій. Усі технологічні карти пройшли експертизу в Державній установі «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України», а Держпродспоживслужба видала на них висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Документи – у вільному доступі і будь-яка школа може використовувати їх. Завантажити техкарти можна за посиланням: https://bit.ly/3nuLMbb. Найбільший плюс – те, що їх не потрібно повторно погоджувати.

У #МОЗ зазначають, що  страви та вироби з цієї технологічної документації можна вносити до будь-якого сезонного меню, зокрема і зимового. В ній наведено всі необхідні розрахунки (брутто/нетто, енергетична цінність тощо), зазначені процеси приготування та температурні режими. Також є технологічні карти на безглютенові страви та інструкції, як таку їжу готувати.

Зазначимо, що оновлення шкільного меню за участю Євгена Клопотенка відбувається в межах реформи системи шкільного харчування, ініційованої першою леді України Олени Зеленської.

Вас також може зацікавити такий матеріал:  Набули чинності нові норми харчування у закладах освіти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.