+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

МОЗ нагадує: батьки, не забудьте про щеплення дітей!

Навчальні заклади можуть забороняти відвідувати школи та дитсадки дітям без щеплень.

Збираючись до школи, необхідно подбати і про щеплення для школярів усіх класів. Про це виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун нагадує на своїй сторінці у Facebook. Вона наголошує, що до початку нового навчального року слід обовязково відвідати з дитиною сімейного лікаря, перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених Календарем вакцинації, та зробити необхідні або пропущені щеплення.

Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Адже державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення за Календарем профілактичних щеплень, – наголошує виконуюча обов'язки міністра.

Уляна Супрун зазначає, що право відмовитися від щеплення, яке є у батьків за законом, не можна протиставляти суспільному інтересу та безпеці інших дітей. Вакцини, передбачені Календарем щеплень, можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта.

Очільниця відомства наголошує, що вакцини залишаються єдиним надійним способом захиститися від багатьох небезпечних хвороб.

Немає раціональних підстав ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своєї дитини та набувати імунітет, «перехворівши», коли маємо 100% забезпечення якісними та безоплатними вакцинами, – підкреслює вона.

Міністерство охорони здоров'я України на своєму сайті запровадило нову кампанію «Запитай у лікаря». У її рамках лікар-інфекціоніст Федір Лапій відповідає на питання стосовно вакцинації. Там же, на сайті МОЗу, можна перевірити наявність вакцин у кожному регіоні країни, а також знайти адреси, де зробити щеплення. Стане у нагоді і сторінка про те, що є правдою, а що міф стосовно вакцинації проти небезпечних хвороб.  

Нагадаємо, «Всеосвіта» писала: Епідемія кору знову повертається?  Також: у Німеччині вакцинація проти кору для дітей буде обов’язковою.

Посилання на Укрінформ: https://www.ukrinform.ua/

387
05.08.2019 15:00:00
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись