Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Гостра травма та посттравматичні стресові розлади: особливості роботи з дітьми
»
Взяти участь Всі події
Новини
20251
12 лютого 2020 о 10:00

Мотиваційний лист: 5 порад абітурієнту

16 січня 2020 року вступив Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». Одна з його новацій – написання абітурієнтами мотиваційного листа.

 Відтепер, вступникам доведеться не лише здавати ЗНО, але і доводити навчальним закладам, що студенти достатньо вмотивовані, щоб навчатися в їхньому виші. 

Вага бала за нього становитиме 0–1%  конкурсного, перед ЗНО публікуватимуть результати за цим листом.

І хоча ці зміни планують запроваджувати з 2021 року, а в 2020-му вищі навчальні заклади вимагатимуть чи не вимагатимуть написання мотиваційного листа на власний розсуд, звернути увагу на нього потрібно вже зараз.

Мотиваційний лист — дистильований, максимально стислий виклад ваших здобутків і цілей. Ось деякі поради, які допоможуть зробити повідомлення більш конкурентоздатним і професійним. 

 

1. НЕ ПИШІТЬ В ОСТАННЮ ХВИЛИНУ

Не відкладайте його на останній час. Слід змінити тактику до написання цього листа.

Його треба багато разів перевіряти на можливі граматичні або орфографічні помилки, озвучувати комусь, хто вже має досвід складання таких документів, правильно структурувати. 

 

2. ЧІТКО СФОРМУЛЮЙТЕ ЦІЛІ

→  Звірте рівень знань профільних предметів у виші та вже отримані навички.

→ Ретельно розгляньте освітню програму обраного ВНЗ і опишіть, яким чином конкретно вона може допомогти вам у досягненні поставлених реалістичних цілей. 

→ Не забувайте і про власну цінність. Суть мотиваційного листа полягає в тому, щоб переконати адміністрацію університету у своїй винятковості.

У хорошому мотиваційному листі чітко видно вступ і логічно впорядковані смислові блоки.

 

3. ВИХОДЬТЕ ЗА РАМКИ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ

Не слід забувати в мотиваційному листі власну соціальну активність. У старших класах майже весь час іде на підготовку до ДПА й ЗНО, проте ваша позашкільна активність – це велика особистісна перевага. Ви виховуєте в собі громадянську свідомість, починаєте розбиратися у викликах сучасності, змінюєте світ на краще та здобуваєте розуміння власних пріоритетів. Напишіть про це у мотиваційному листі!

Приймальну комісію цікавить:

 • чи є абітурієнт комунікабельною людиною, яка знаходить спільну мову з колективом;
 • чи поважає він звичаї й традиції інших людей;
 • чи можливо з такою людиною розпочати розробку власного проєкту або завдання.

 

4. БУДЬТЕ КОНКРЕТНІШЕ

Ця здатність може знадобитися у студентські роки. А поки що — будьте максимально конкретними. Уникайте загальних і занадто поетичних фраз. Нікому насправді не цікаві ваші улюблені вірші Шевченка та як вони вплинули на рішення подавати документи до ЛНУ імені І. Франка.

Мотиваційний лист повинен бути написано грамотно з дотриманням чіткої структури викладення інформації:

 • Розмір – 1-2 аркуші:
 • Формат сторінки – А4;
 • Кегль шрифту – 12;
 • Інтервал між рядками – 1,5.

Що буде зайвим у листі? Не потрібно додавати:

 • Фото, картинки, відео;
 • Часто використовувати жарти в тексті;
 • Придумувати креативний дизайн;
 • Писати про себе в третій особі.

 

5. НЕ ЗАЦИКЛЮЙТЕСЬ НАДМІРНО НА МОТИВАЦІЙНОМУ ЛИСТІ

Не робіть із листа вид тортур себе, не давайте собі зайвого клопоту.

Пошукайте в мережі мотиваційні листи інших людей – поки немає абітурієнтських, але є вакансійні  

ВАЛРПВШ

 

Джерела: 

→ https://vse.ee/btk

→ https://vse.ee/btl 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.