Новини
2485
15 грудня 2020 о 16:11

«МОН має очолити людина з бездоганною науковою та людською репутацією»: наукова спільнота виступила проти кандидатури Сергія Шкарлета

У листі-зверненні згадується низка скандалів, у які потрапив Шкарлет на посаді т.в.о. міністра освіти.

Наукова спільнота України звернулася до Верховної Ради із закликом утриматися від призначення Міністром освіти і науки Сергія Шкарлета. Про це на своїй офіційній сторінці у фейсбуці написала Українська науково-дослідницька асоціація (УНДА):

Вважаємо своїм моральним обов'язком звернутися до народних депутатів України із закликом утриматися від призначення Міністром освіти і науки України особи, репутація якої у науковій та освітянській спільноті є вкрай негативною.

УНДА додала, що закликає народних депутатів докласти всіх зусиль до того, аби міністерство очолила людина з бездоганною науковою і людською репутацією. Адже продовжити розпочаті реформи науки та освіти має Міністр, який користуватиметься повагою освітянської і наукової спільноти.

Затвердження пана Шкарлета Міністром освіти і науки сигналізуватиме для міжнародної спільноти про підтримку плагіату і недоброчесності в науці та освіті на державному рівні та про небезпеку згортання реформ і повернення до минулого.

Всіх, хто вважає за потрібне підтримати лист-звернення, представники наукової спільноти закликають залишати свій підпис.


У листі, зокрема, йдеться про таке:

Ті кілька місяців, коли С.М. Шкарлет працював в.о. міністра, відзначилися низкою скандалів. Пан Шкарлет подав до суду на Національне агентство з питань забезпечення якості освіти, яке підтвердило наявність плагіату в його роботах, а Міністерство освіти і науки внесло законопроєкт, яким пропонувало фактично позбавити Національне агентство незалежного статусу.

Плани С.М. Шкарлета з реорганізації міністерства, спрямовані на згортання проведеної раніше реформи державної служби, призвели до отримання двох офіційних попереджень від представництва Євросоюзу в Україні й поставили під загрозу подальше грантове фінансування реформи держслужби з боку Євросоюзу.

Без сумніву, свідомо затягується внесення низки важливих проєктів нормативних актів, що пов’язані з реформою наукової сфери та з реформою системи присудження наукових ступенів. Принципові члени Атестаційної колегії МОН, які чітко стояли на позиціях академічної доброчесності, виведені зі складу колегії. Постійні збурення вносять у суспільство озвучувані з боку міністерства суперечливі плани щодо реформ шкільної освіти, де йдеться то про початок навчання дітей із 5 років, то про повернення до десятирічки, або ж реанімуються ідеї часів Табачника про збільшення ваги атестату при вступі до вишів і необов’язковість здачі ЗНО. 


З повним текстом звернення ви можете ознайомитися тут:

Нагадаємо, що представники освітніх організацій та профспілок написали лист-звернення до президента Володимира Зеленського з проханням посприяти призначенню міністром освіти і науки Сергія Шкарлета. 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.