Головне меню порталу
МОН спільно з Prometheus запустять онлайн-курс з протидії цькування у школах. Роман Загреба, заступник Міністерки освіти і науки України повідомив, що презентація онлайн-курсу планується на початку 2019 року.
Наразі в Україні є дуже багато напрацьованого матеріалу з антибулінгу – це методичні розробки не тільки МОН, але й педагогів, громадських організацій. Зважаючи на це, ми влітку створили робочу групу при МОН, яка займається об’єднанням усіх матеріалів для онлайн-курсу. Зараз він перебуває на стадії розробки, тож за кілька місяців плануємо його презентувати, – зазначив Роман Греба.
Також він зазначив, що булінг – це не проблема, яка існує лише в освіті, але й проблема, що з’являється у родинах й на вулиці. Для вирішення цькування має бути проведена системна робота між учителями, батьками й дітьми.
Зараз ми маємо ту ситуацію, коли діти бояться розказувати про цькування. Наші колеги з ЮНІСЕФ провели дослідження і виявилося, що понад 60 % дітей у віці 11-17 років зіштовхувалися з булінгом у школі. 24 % стали жертвами цькувань, а майже 50% з них взагалі не розповідали про подібні випадки, – наголосив заступник Міністерки.
За даними психологічної служби системи освіти у 2017 році в українських школах було понад 100 тис звернень до психологів від учнів, вчителів, батьків щодо цькування.
Ці цифри вражають. Саме тому зараз МОН разом з іншими міністерствами готує план дій з антибулінгу в сфері освіти. І онлайн-курс має стати однією з важливих його складових, – зауважив Роман Греба.
Нагадуємо, що раніше “Всеосвіта” розповідала про штрафи для вчителів. У разі прийняття законопроекту, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, фінансові стягнення накладатимуться на працівників навчальних закладів, що приховували факти цькування.
Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Хшанович Катерина ОлегівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.