МОН боротиметься з чергами у дитячі садочки

Впродовж наступного року планується створити ще 100 закладів дошкільної освіти.

Міністерство освіти і науки планує до 2024 року ліквідувати чергу в дитячі садочки. У найближчій перспективі – впродовж 2020 року створити ще 100 закладів дошкільної освіти по всій Україні.

Про це на публічних консультаціях з громадськістю, які розпочалися у Києві, розповіла заступниця Міністерки освіти та науки Любомира Мандзій.

До кінця 2020 року ми хочемо створити ще 100 нових дошкільних закладів. Зараз області подають перелік тих закладів, які вони вважають для себе пріоритетними. Загалом до кінця 2024 року ми маємо закінчити з поняттям черги в дошкільні заклади, – зазначила пані Мандзій.

Заступниця наголосила, що наразі у жодному регіоні України немає стовідсоткового охоплення дітей віком від 3 до 5 років дошкільною освітою. Дії із розв’язання цієї проблеми мають бути різними в містах і в невеликих містечках чи селах. Тому міністерство розглядатиме різноманітні форми надання дошкільної освіти: приватні дитсадки, збільшення кількості груп короткого перебування в дошкільних закладах, створення дошкільних закладів на базі закладів освіти, центрів раннього розвитку тощо.

Крім цього, одним із питань, які #МОН вирішуватиме наступного року, буде зміна статусу працівників дошкільних закладів освіти.

Ми зараз працюємо над тим, щоб змінити фінансування, оплату праці педпрацівників – маємо відповідне доручення уряду. Думаю, що цю ситуацію до кінця 2020 року ми вирішимо, – підкреслила Мандзій.

За даними МОНу, в Україні налічується 14,9 тисяч закладів дошкільної освіти, які відвідує 1,3 млн дітей віком від 3 до 5 років – це складає 74% охоплення дітей дошкільною освітою.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Реформа дошкільної освіти: проблеми, з якими боротиметься МОН

Українські садочки vs норвезькі: як працює система

Україна планує скористатися досвідом Норвегії у сфері дошкільної освіти

Дошкільну освіту спрямують на підготовку до НУШ

Джерело: Укрінформ

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.