Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події
Новини
10062
8 грудня 2021 об 11:36

Місцеві бюджети не використали понад 6,8 млрд грн залишків освітньої субвенції: на що можна спрямувати кошти

Одна з причин накопичення залишків освітньої субвенції – повільне ухвалення рішень місцевими органами влади щодо використання коштів на потреби закладів освіти.

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6 809,7 млн грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції (+1 487,0 млн грн до 01.01.2021). Про це повідомили у Міністерстві фінансів з посиланням інформацію Державної казначейської служби України.

Так, станом на 1 листопада 2021 року в обласних бюджетах та бюджеті столиці було накопичено понад 1,2 млрд грн, у бюджетах міських територіальних громад – понад 2,5 млрд грн, у бюджетах сільських та селищних територіальних громад – майже 3,1 млрд грн.

У Мінфіні наголосили, що однією з причин накопичення залишків освітньої субвенції є повільне ухвалення рішень місцевими органами влади щодо використання цих коштів на потреби закладів освіти як на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, так і на виплату заробітної плати педагогічним працівникам.

На що можна спрямувати залишки освітньої субвенції?

  • Придбання шкільних автобусів для перевезення дітей з закладів загальної середньої освіти.

  • Оснащення закладів освіти персональними комп'ютерами та мультимедійним обладнанням.

  • Придбання підручників і посібників (зокрема електронних) для закладів освіти.

  • Оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти.

  • Забезпечення пожежної безпеки, ремонт і придбання обладнання для шкільних їдалень.

  • Підключення закладів освіти до інтернету, насамперед у сільській місцевості.

  • Будівництво нових туалетних приміщень або їх реконструкцію тощо.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон «Про Державний бюджет України на 2022 рік», згідно з яким на 2022 рік на освіту передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн.

Також вас може зацікавити: Верховна Рада ухвалила щорічні премії для вихователів, вчителів, молодих учених та учасників ЗНО

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.