Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська розказала, як допомогти дітям в інтернатах

День святого Миколая 19 грудня є й традиційним днем відвідування інтернатів волонтерами і меценатами. Відтак міністерка Юлія Соколовська написала, чим корисніше допомогти дітям у таких закладах.

Як подарувати свято дитині, яка живе в інтернаті? – пише очільниця Мінсоцполітики. – Щорічне вручення інтернатам цукерок та фруктів на свята – зовсім не та турбота про дітей, яка їм потрібна 

За подарунки діти мусять виступати перед добродіями по кілька разів на день впродовж новорічних свят.

Справжня допомога – це дізнатись про потреби прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, що взяли дітей на піклування. А також допомагати сім’ям, які опинилась в кризових обставинах.

Серед 100 тисяч дітей в інтернатах – 92 тисячі мають батьків, тому якщо ви знаєте, що по сусідству з вами проживає багатодітна чи малозабезпечена сім’я, діти, що виховуються кимось одним з батьків чи батьками з інвалідністю – не зволікайте і запропонуйте свою допомогу, – радить Юлія Сергіївна.

Також можна звернутися до служби соцзахисту за місцем проживання, щоб дізнатись про потреби саме таких сімей.

А щодо потреб дітей – згадайте себе у їхньому віці. Хіба ви не мріяли про наставника, з яким можна було б відверто поговорити про все на світі: вибір професії, майбутні перспективи, першу закоханість чи непорозуміння з однолітками?

Ці речі не задовольнити подарунками – їх можна прожити: під час спільної прогулянки містом, походом у кіно чи театр, відвідин льодового катка чи боулінгу. Подаруйте такій дитині емоції – до прикладу, уроки вокалу, якщо вона мріє про спів, – пише пані Соколовська.

Якщо ж дитина у листі до Миколая вказала перелік подарунків – то значно краще купити їх із дитиною разом, – продовжує міністерка

Адже діти -сироти чи позбавлені батьківського піклування мають забезпечені базові потреби – але вони не вміють готувати їжу чи обирати одяг, оточені вихователями та однолітками, але не завжди можуть будувати стосунки, вони наче і під наглядом – але позбавлені любові. Вони мають довкола себе речі – та не мають досвіду

Як стати Святим Миколаєм для дитини і допомагати протягом року, а не лише на свята? Можна стати наставником для дитини. Або ж стати патронатною або прийомною сім’єю.

Різниця полягає в тому, що патронат – це тимчасова форма влаштування дитини, яка не може перевищувати 6 місяців, поки складні життєві обставини її сім’ї не будуть подолані, – повідомляє Юлія Соколовська.

Читайте також: Міністерка соцполітики і прем’єр-міністр анонсували ліквідацію інтернатів

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
0
9
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!