Новини
2719
26 березня 2020 о 13:45

Лікарняний під час карантину: роз’яснює Профспілка

У разі захворювання дитини віком до 14 років листок непрацездатності отримує один із батьків, який працює.

Особливий порядок видачі листків непрацездатності під час карантину передбачено розділом 5 Інструкції про порядок видачі документів (затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455), що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, фінансова допомога коштом Фонду соціального страхування надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Відповідно до розділу 5 Інструкції право на отримання та оплату листків з тимчасової непрацездатності мають особи, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення, які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями – у разі неможливості здійснення тимчасового переведення за їхньою згодою на іншу роботу, не пов’язаною з ризиком поширення інфекційних хвороб.

Незалежно від впровадження карантину, допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), виплачується Фондом соціального страхування України застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до повного одужання.

У разі захворювання дитини віком до 14 років листок непрацездатності отримує один із батьків, який працює. У такому разі Фонд оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня хвороби, але не більше 14 календарних днів. Утім, якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, часового обмеження немає.

Працівникам на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також і на самоізоляції під контролем у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, будуть виплачувати допомогу з тимчасової непрацездатності (лікарняні) у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

А також в цей період Фонд продовжує оплачувати листки з тимчасової втрати працездатності у разі настання страхових випадків:

  • тимчасове переведення працівника на легшу, нижче оплачувану роботу відповідно до медичного висновку;
  • травма не пов’язана з нещасним випадком на виробництві;
  • догляду за дитиною віком до 3-х років або дитиною з інвалідністю до 18 років у разі хвороби особи, яка за нею доглядає.  

Джерело: https://vse.ee/cqw


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Карантин в Україні продовжено на 21 день, – рішення Уряду

Освітній процес в умовах карантину: роз’яснення МОН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.